Bosch ułatwia integrację central sygnalizacji pożaru i dźwiękowych systemów ostrzegawczych

696

Bosch Security Systems wprowadza nową wersję narzędzia Smart Safety Link, która jeszcze bardziej ułatwia połączenie central sygnalizacji pożaru i dźwiękowych systemów ostrzegawczych.

Smart Safety Link wykorzystuje protokół IP do podłączenia i skonfigurowania central sygnalizacji pożaru oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Rozwiązanie obsługuje poszczególne połączenia, niezależnie od tego, ile stref jest skonfigurowanych w systemie ostrzegawczym. Połączenie IP zastępuje typowe połączenie przekaźnikowe pomiędzy systemami, co znacznie obniża nakłady związane z instalacją oraz zmniejsza podatność systemu na błędy. Ewentualne rozszerzenie systemu w przyszłości nie wymaga dodatkowego okablowania i można je wykonać za pomocą oprogramowania.

Aktualna wersja Smart Safety Link obsługuje modułowe centrale sygnalizacji pożaru serii FPA-5000 i FPA-1200 oraz dźwiękowe systemy ostrzegawcze PRAESIDEO i PAVIRO. W zależności od zastosowania, do zintegrowanych w sieci central sygnalizacji pożaru można podłączyć jeden lub kilka dźwiękowych systemów ostrzegawczych, co umożliwia stworzenie indywidualnych rozwiązań. Elastyczność oraz modułowa konstrukcja pozwalają instalatorowi szybko dostosować rozwiązanie do wymagań klienta. Ponadto Smart Safety Link eliminuje konieczność instalowania dodatkowych modułów interfejsu pomiędzy poszczególnymi dźwiękowymi systemami ostrzegawczymi, co upraszcza strukturę systemu i podnosi niezawodność jego działania.

W przypadku alarmu centrala sygnalizacji pożaru aktywuje odpowiednią strefę dźwiękowego systemu ostrzegawczego. Dzięki temu Smart Safety Link umożliwia dynamiczną adaptację procesu ewakuacji do konstrukcji budynku. Każde piętro otrzymuje komunikaty ostrzegawcze i jest bezpiecznie ewakuowane w zależności od bieżącej sytuacji. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo i gwarantuje optymalne warunki ewakuacji. Personel obsługi może komunikować się z rozwiązaniem przy użyciu ekranów dotykowych central sygnalizacji pożaru.

Dla integratorów systemów Smart Safety Link jest bardzo wydajnym narzędziem umożliwiającym szybką i niezawodną integrację central sygnalizacji pożaru i dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Rozwiązanie oferuje większą elastyczność i skalowalność niż inne popularne połączenia i skraca czas instalacji w przypadku na przykład dziesięciu stref ewakuacyjnych z dwóch godzin do dwóch sekund.

źródło: http://www.bosch.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj