Bezpieczne blokady do zaworów zasuwowych o dużych średnicach

752

Firma Brady opracowała trwałe rozwiązanie do bezpiecznego blokowania zaworów zasuwowych o średnicach od 76 do 457 mm. Nowa, składana blokada zaworu zasuwowego ma system składania „na trzy” ułatwiający jej przechowywanie.

Ratujemy życie
Składana blokada zaworu zasuwowego może blokować zawory o średnicy do 457 mm w celu odcięcia lub zabezpieczenia przepływu energii lub materiałów do danego urządzenia. Każdy pracownik serwisujący takie urządzenie może założyć kłódkę na blokadę i uniemożliwić tym samym otwarcie zaworu podczas trwania prac konserwacyjnych. Dzięki temu inni pracownicy nie włączą przypadkowo serwisowanego urządzenia, co mogłoby być przyczyną poważnego wypadku w pracy. Składane blokady zaworów zasuwowych mogą być także wykorzystane do zabezpieczenia przepływu wody do instalacji gaśniczych.

Wygodne i łatwe w użyciu
Składaną blokadę zaworu zasuwowego można łatwo obrócić wokół zaworu, blokując go w położeniu otwartym lub zamkniętym. System składania blokady na trzy umożliwia jej wygodne przenoszenie i ułatwia przechowywanie, a jednocześnie pozwala na blokowania dużych zaworów o średnicy do 457 mm. Blokada dostępna jest w trzech rozmiarach i stosowana do zaworów o średnicy od 76 do 457 mm. Jest to praktyczny i wygodny sposób eliminowania wypadków w miejscu pracy.

Trwałość konstrukcji
Nowa składana blokada zaworu zasuwowego ma solidną budowę – wykonana została ze styrenu w procesie formowania wtryskowego i dzięki temu jest odporna na trudne warunki atmosferyczne. Blokadę można łączyć z dowolnym produktem z szerokiej gamy kłódek firmy Brady dostępnych w różnych wersjach materiałowych odpowiadających potrzebom konkretnych branż. Do składanej blokady zaworu zasuwowego można bezpośrednio przypiąć maksymalnie dwie kłódki, a stosując klamrę bezpieczeństwa można dodać ich jeszcze więcej, w celu zabezpieczenia pracy większych ekip remontowych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo o składanej blokadzie zaworu zasuwowego na YouTube. Na życzenie wysyłamy też specyfikację produktu – wystarczy napisać na adres emea_request@bradycorp.com