Nowa skrzynka blokowania grupowego Ultra Compact firmy Brady Corporation w wydajny sposób zwiększa bezpieczeństwo prac konserwacyjnych wykonywanych za pomocą blokad Lockout/Tagout. W skrzynce można przechowywać i przenosić do 6 kłódek z kluczami i zamykać ją za pomocą maksymalnie 12 kłódek, dzięki czemu jest bardzo praktycznym narzędziem dla ekip konserwacyjnych i dla osób przekazujących zmianę, które pozwala odizolować dopływ energii do czasu zakończenia konserwacji.
Łatwe przechowywanie i transport
Skrzynka blokowania grupowego Ultra Compact to idealne narzędzie do przechowywania i przenoszenia do 6 standardowych kłódek. Można ją montować na ścianie w pobliżu maszyn, dzięki czemu kłódki będą łatwo dostępne. Ta skrzynka z twardego plastiku ma też trzy haczyki do zawieszenia kluczy oraz przezroczystą pokrywę, dzięki czemu od razu widać, co jest w środku. Skrzynkę można zamknąć za pomocą maksymalnie 12 kłódek, dzięki czemu także większe ekipy mogą odcinać maszyny od dopływu energii do czasu zakończenia prac konserwacyjnych.
Bezpieczniejsza konserwacja
Jeżeli do odcięcia dopływu energii do urządzenia i zablokowania wszystkich dźwigni, uchwytów i przycisków stosuje się blokady lockout i kłódki zgodnie z odpowiednią procedurą, pozwala to uniknąć wypadków podczas konserwacji wynikających ze zbyt wczesnego doprowadzenia energii do urządzenia. W przypadku większych ekip remontowych i urządzeń jedna kłódka na jedną dźwignię może nie wystarczyć i wtedy właśnie przydaje się skrzynka blokowania grupowego, w której można przechowywać klucze pozwalające później przywrócić dopływ mediów do urządzenia. Samą skrzynkę można zablokować za pomocą kłódek zespołu składającego się z maksymalnie 12 członków, którzy mogą usunąć swoje blokady po zakończeniu prac konserwacyjnych.
Zgodność z przepisami
Blokady Lockout/Tagout, firmowe procedury ich stosowania, różnego rodzaju urządzenia do blokowania dopływu energii do maszyn, a także kłódki i akcesoria, pomagają przedsiębiorstwom osiągnąć zgodność z obowiązującymi w tym zakresie normami i przepisami, w tym, niezależnie od obowiązujących przepisów krajowych, z dyrektywą 89/655/EWG dotyczącą ochrony pracowników obsługujących urządzenia, normą EN 1037 dotyczącą zapobiegania przypadkowemu podaniu mediów na urządzenia czy też normą ISO 14118 dotyczącą zapobiegania przypadkowemu uruchomieniu:
Specyfikacje produktu oraz darmowy poradnik „Bezpieczeństwo podczas prac serwisowych” uzyskać można na stronie: www.bradycorp.com
Źródło: www.bradycorp.com