Zobacz podsumowanie 3DEXPERIENCE World 2023!

205

„Podróż od pomysłu do etapu tworzenia zaczyna się wtedy, gdy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie rzeczy, jakimi mogłyby być,  a nie wyłącznie jakimi są. Kiedy posiadamy narzędzia, które umożliwiają wspólne projektowanie, relacje zmieniają się w doświadczenia. Współpraca i kreatywność łączą się ze sobą, tworząc iskrę zdolną do napędzania postępu ludzkości” – powiedział Gian Paolo Bassi, 3DEXPERIENCE Works SVP & Customer Role Experience w Dassault Systèmes. Tym oto stwierdzeniem jeden z głównych liderów firmy Dassault Systèmes otworzył tegoroczną konferencję  3DEXPERIENCE World.

Podczas wydarzenia 3DEXPERIENCE World 2023, które odbyło się w dniach 12 – 15 lutego 2023 r. w Nashville, USA, użytkownicy SOLIDWORKS mogli dowiedzieć się o wielu nowościach, jakie Dassault Systèmes zaimplementowało w swoim oprogramowaniu, wysłuchać głosu ekspertów z dziedziny projektowania 3D oraz uczestniczyć w różnorodnych panelach tematycznych.

Synergia zespołu

Podczas konferencji mocno kładziono nacisk na współpracę indywidualnych projektantów oraz zespołów inżynierskich, możliwą dzięki wykorzystaniu wymiany plików i projektów poprzez przeniesienie ich do platformy 3DEXPERIENCE w chmurze. To właśnie synergia pracy zespołowej oraz moc platformy 3DEXPERIENCE pomoże ludziom zwiększyć ich efektywność i stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość.

Zróżnicowane sesje tematyczne dla wymagających

3DEXPERIENCE World, 2023, fot. Dassault Systèmes

Organizatorzy przygotowali dla swoich gości sesje tematyczne, dotyczące samego oprogramowania, jak i technologii wykorzystywanych w przemyśle. Oto przegląd sesji, które zrobiły na nas największe wrażenie:

  • Symulacja bez ograniczeń” – to temat jednej z trzech sesji, która podkreślała rzeczywiste potrzeby producentów i technologie Dassault Systèmes, pozwalające na te potrzeby odpowiadać. Dodanie symulacji do procesu projektowania i rozwoju produktów umożliwia projektantom i inżynierom radzenie sobie z wyzwaniami, podejmowanie lepszych decyzji i generowanie optymalnych projektów szybciej. W sesji tej wzięli udział eksperci z PES i Resemin.

Pozostałe dwie sesje dotyczyły przyszłości produkcji oraz przyszłości projektowania, a eksperci z różnych branż omówili sposoby radzenia sobie z wyzwaniami i korzyści wynikające z nowych technologii.

  • Zabezpiecz swoją produkcję na przyszłość” – W dzisiejszych czasach przemysł stoi przed wyzwaniem niedoboru siły roboczej i rosnących problemów związanych z brakiem odpowiednich umiejętności pracowników. Dlatego ważne jest, aby branża skorzystała z nowych technologii, które pozwolą jej zabezpieczyć swoją przyszłość. Dassault Systèmes proponuje rozwiązania, które  oferują nowatorskie podejście do produkcji. Eksperci z inicjatyw American Manufacturing Renaissance, Mavens of Manufacturing Titans of CNC oraz firm Behlen Manufacturing, MetalQuest Unlimited Inc., Northern Industrial Manufacturing, oraz Todd White Metal Works przedstawili swoje sposoby na zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności wytwórców oraz zapewnienie ich konkurencyjności w oparciu o nowoczesne oprogramowanie, takie jak SOLIDWORKS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj