Zapowiedź Platformy EPLAN 2022

609

Podczas wirtualnych targów Hannover Messe, firma EPLAN zaprezentuje po raz pierwszy przegląd funkcjonalności nowej Platformy EPLAN, która będzie miała swoją premierę latem br. Całkowicie nowy interfejs użytkownika z technologią wstążkową i trybem ciemnym jest zgodny z aktualnymi trendami oprogramowania, a ponadto znacznie ułatwia obsługę programu. Nowy moduł graficzny 2D i funkcja centralnego zarządzania urządzeniami, zapewniają optymalną wydajność pracy. Kolejną praktyczną zaletą jest usługa w chmurze EPLAN eMANAGE, oferująca zintegrowaną inżynierię z połączeniem środowiska lokalnego i chmurowego. Przejście na nowy model subskrypcji sprawi, że korzystanie z oprogramowania będzie jeszcze bardziej elastyczne.

Najważniejszą nowością w Platformie EPLAN 2022 jest zupełnie nowy interfejs użytkownika, który znacznie poprawia ergonomię pracy. Położono w nim nacisk na zapewnienie przejrzystej i łatwej obsługi, z funkcjonalnością opartą na najnowocześniejszych aplikacjach na urządzenia mobilne oraz znanych aplikacjach dla komputerów stacjonarnych. Zmienne zakładki zapewniają użytkownikom bezpośredni dostęp do ważnych i często używanych funkcji, a praktyczny wielofunkcyjny pasek narzędzi z nowoczesną technologią wstążki elastycznie dostosowuje się do aplikacji, na przykład podczas przełączania pomiędzy trybami 2D i 3D. Połączenie różnych list menu i pasków narzędzi w jeden ułatwia codzienną pracę doświadczonym użytkownikom, a jednocześnie umożliwia efektywne wprowadzenie do oprogramowania. Ponadto, firma EPLAN całkowicie przeprojektowała interfejs użytkownika zarówno dla inżynierii 2D, jak i 3D. W wyniku tych zmian otrzymano nowoczesną aplikację o zoptymalizowanym wyglądzie i obsłudze, między innymi dzięki wprowadzeniu trybu ciemnego i jasnego.

Duża wydajność nawet przy dużych projektach

Całkowicie nowy moduł graficzny w obszarze 2D zapewnia optymalną wydajność, nawet w przypadku dużych projektów. Skok wydajności jest szczególnie widoczny podczas importowania plików DXF i DWG. Nowe, scentralizowane zarządzanie urządzeniami zwiększa wydajność pracy, a ponadto zapewnia większą elastyczność konwersji danych urządzeń z wykorzystaniem zorientowanego obiektowo zarządzania danymi. Zintegrowane zarządzanie wariantami umożliwia użytkownikom zapisanie wszystkich właściwości urządzenia w dowolnym wariancie. Teraz do urządzeń można łatwo przypisać różne makra, ułatwiając przetwarzanie danych z urządzeń zewnętrznych, również w połączeniu z programem Excel.

Tryb ciemny.jpg: Obsługa trybu ciemnego i jasnego zapewnia optymalny wygląd aplikacji.

Dobry przegląd na poziomie projektu

 

Nowy widok Backstage pozwala użytkownikom na edytowanie wszystkich aspektów projektu EPLAN z centralnej lokalizacji, w tym otwieranie i tworzenie projektów, importowanie plików DWG oraz eksportowanie danych produkcyjnych i danych do sterowników PLC. Lista ostatnio wykorzystywanych projektów zapewnia doskonały przegląd, podobnie jak logiczna organizacja wszystkich działań związanych z projektem. Nowe zintegrowane centrum wstawiania ujednolica wszystkie funkcje wstawiania symboli, makr i urządzeń, w tym podgląd graficzny – wszystkiego, co niezbędne do efektywnego tworzenia schematów. Często używane komponenty można oznaczyć jako ulubione i przypisać do poszczególnych przepływów pracy.


EPLAN eMANAGE łączy Platformę z chmurą


Nowa Platforma EPLAN 2022, która zostanie wydana tego lata pod hasłem »It´s in your hands», zawiera wiele innych innowacji. Jedną z nich jest bezpośrednie połączenie środowiska lokalnego z chmurą. Teraz dzięki EPLAN eMANAGE projekty z Platformy EPLAN można przesyłać bezpośrednio do środowiska chmurowego, a stamtąd udostępniać je i zarządzać nimi. Darmowa wersja próbna jest dostępna od połowy marca. Fakt, że Platforma EPLAN 2022 jest oferowana wyłącznie jako subskrypcja, po raz kolejny potwierdza wyraźną koncentrację na przyszłości. Zwłaszcza w niestabilnych czasach ryzyko inwestycyjne dla przedsiębiorstw jest ograniczane dzięki niskiej cenie wejścia i bardziej elastycznym opcjom planowania dla indywidualnego wykorzystania oprogramowania.

Więcej informacji: www.eplan-software.com/inyourhands

Zdjęcie główne: Platforma EPLAN 2022_EN.jpg: Nowa Platforma EPLAN 2022 ma zupełnie nowy interfejs użytkownika. Praktyczny, wielofunkcyjny pasek narzędzi z nowoczesną technologią wstążki elastycznie dostosowuje się do aplikacji.