Wydajna produkcja ? Postaw na informatyzację i system ERP !

573

Cechy skutecznej produkcji – sprawdź które się liczą? Nowoczesna produkcja jest elastyczna, wydajna i cechuje ją wysoka jakość wytwarzanych produktów, które są szybko dostarczane klientom – oczywiście w dobrej cenie. Co jeszcze się liczy?

Dla współczesnej produkcji cenne są też dane, które można wykorzystać do analizy i ciągłego ulepszania procesów. Poza tym liczy się kontrola działań na produkcji. Pozwala to reagować, zawsze kiedy wymaga tego sytuacja i unikać zbędnych przestojów na hali, zapewniając tym samym ciągłość procesu wytwarzania.

Takie cechy sprawiają, że przedsiębiorstwo rozwija się i jest konkurencyjne na rynku.

Jak w praktyce zapewnić to firmie i unowocześnić zarządzanie produkcją?
W tym celu warto postawić na informatyzację!

Informatyzacja w firmie produkcyjnej – dlaczego to ważne ?

Specjaliści z dziedziny produkcji podkreślają, że rozwój nowoczesnych technologii to jeden z kluczowych obszarów dla branży wytwórczej. Wskazują oni także na znaczenie e – mobilności oraz tzw. Przemysłu 4.0, czyli idei, która kładzie nacisk na cyfryzacje całej produkcji, wykorzystanie nowoczesnych technologii i integracje wszystkich obszarów organizacji. Dlaczego to ważne? Ponieważ dziś proces wytwórczy należy połączyć z działaniami strategicznymi reszty firmy, np. działem sprzedaży. Taka organizacja zapewnia bieżący wgląd w popyt: co, kto, w jakiej ilości zamówił lub w jakim wariancie.

  • Współdzielona baza danych
  • Automatyzacja
  • Współpraca maszyn, ludzi i systemów IT
  • Optymalizacja całego systemu produkcji
  • Szeroki zakres integracji z otoczeniem
  • Mobilność

Co pomaga zmienić ideę w nowoczesną fabrykę? System ERP dla produkcji !

System ERP – jak wpływa na firmę produkcyjną?

System ERP to wielomodułowe oprogramowanie, które służy do zarządzania zasobami firmy i ujednolica rozwiązania IT tam stosowane. Przykładem takiego narzędzia jest Streamsoft Prestiż  –  dopasowany do potrzeb firm produkcyjnych. Potwierdza to liczba wdrożeń w tym sektorze – ok. 400!

System działa w ramach jednej bazy danych. Dlatego rejestracja informacji nt. zdarzenia, np. na linii produkcyjnej,  jest widoczna dla wszystkich użytkowników narzędzia. Przyspiesza to obieg informacji w firmie i sprawia, że wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa zyskują dostęp do bieżących informacji o obecnej kondycji firmy.

Streamsoft Prestiż wyróżnia rozbudowany moduł Zarządzania Produkcją, który wspomaga działania związane z wieloetapowym procesem produkcji, w tym planowanie, harmonogramowanie, a także z rozliczanie produkcji. Ponadto system integruje się z programami CAD, i do nestingu, wpływa to korzystnie na szybkość procesu wytwórczego. Narzędzie oferuje także system meldunków zwrotnych, dedykowane Pulpity Operatora i szerokie funkcjonalności w zakresie logistyki.  Tym ważnym dla produkcji kwestiom przyjrzymy się bliżej w dalszej części tekstu.

Streamsoft Prestiż – jedno narzędzie, które optymalizuje cały system produkcji

Jak dokładnie przebiega produkcja pod kontrolą Streamsoft Prestiż ?

Techniczne Przygotowanie Produkcji

W przygotowaniu procesu produkcyjnego (TPP) pomaga intuicyjny kreator uwzględniający różne warianty i szczegóły wyrobu. Narzędzie pozwala zakładać, kopiować oraz  przechowywać gotowe technologie (receptury).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj