Wspólnie budujemy fabrykę przyszłości

53

Będąc jedną z największych jednostek organizacyjnych w firmie OMRON, dążymy do dalszego rozwoju zakładu Den Bosch, aby zaspokoić potrzeby regionu EMEA. Jednostka organizacyjna firmy OMRON zajmująca się automatyką przemysłową wspiera innowacje produkcyjne poprzez opracowywanie i produkcję zaawansowanych rozwiązań z zakresu automatyki. Będąc jedną z największych jednostek organizacyjnych w firmie OMRON, dążymy do dalszego rozwoju zakładu Den Bosch, aby zaspokoić potrzeby regionu EMEA. Celem jest stworzenie zakładu będącego uosobieniem hasła „Fabryka przyszłości”, a jednocześnie wdrożenie go w realnym życiu.

Wraz z europejską centralą w Hoofddorp, zakład w Den Bosch w Brabancji jest głównym ośrodkiem w Europie, obejmującym fabrykę, europejskie centrum dystrybucyjne, centrum badań i rozwoju oraz serwis naprawczy. Połączenie tych czterech dziedzin zapewnia obsługę 18 000 europejskich klientów, a w stosownych przypadkach również klientów z innych regionów, w tym Japonii i USA.

Od fabryki lokalnej do globalnej

Zakład w Den Bosch został założony na początku lat dziewięćdziesiątych jako fabryka. Wkrótce potem został rozszerzony o dział badawczo-rozwojowy, aby wspierać dalszy rozwój rynku europejskiego. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Den Bosch zdołał przenieść z Chin do Europy ofertę produktów cieszących się dużym popytem, stosując innowacje w zakresie montażu i produkcji odchudzonej. Ponadto firma opracowała gamę wysokiej klasy sterowników, w tym rozwiązania dla interfejsów człowiek-maszyna (HMI) i komputerów przemysłowych (IPC) dla rynku globalnego. Oba kierunki rozwoju dały impuls do zwiększenia skali działalności zakładu, która wzrosła 4-5-krotnie, co stało się ważnym kamieniem milowym dla firmy, a jeszcze ważniejszym dla naszych klientów.

Najnowszym dodatkiem do portfolio jest produkcja robotów. „Jako zespół jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy firmą, która jest globalnie rozpoznawalnym producentem robotów stacjonarnych” — powiedział Paul Sollewijn Gelpke, kierownik zakładu firmy OMRON w Den Bosch. „Wbrew obecnym trendom w Holandii zwiększamy produkcję, co jest możliwe dzięki połączeniu wydajnego sposobu produkcji i innowacyjnych rozwiązań, które dodajemy. Utrzymujemy przy tym konkurencyjność pod względem kosztów i wysoką jakości, co pozwala nam spełniać oczekiwania naszych klientów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj