Więcej miejsca w szafie sterowniczej Modułowa koncepcja chłodzenia ACOPOS P3 firmy B&R zwiększa dyspozycyjność maszyn

520

Serwonapęd ACOPOS P3 firmy B&R jest teraz dostępny również z przelotowym radiatorem lub chłodzeniem za pomocą płyty chłodzącej. Nowe rozwiązania w zakresie chłodzenia odprowadzają do 60% wytwarzanego ciepła poza szafę sterowniczą. Dzięki temu można zmniejszyć wielkość wentylatorów i klimatyzatorów lub całkowicie je wyeliminować, a całość sterowania umieścić w szafie o znacznie bardziej zwartej konstrukcji. Dzięki temu zmniejszamy koszty eksploatacji i konserwacji.

Nowe rozwiązanie chłodzenia ACOPOS P3 można stosować również dla dużej liczby osi we wszystkich zakresach mocy. Dzięki wyeliminowaniu wentylatorów i klimatyzatorów, które wprowadzają do szafy sterowniczej powietrze z zewnątrz, znacznie zmniejsza się również ilość zasysanego wraz z nim kurzu. Znacznie ogranicza to liczbę przestojów związanych z pracami konserwacyjnymi, takimi jak wymiana filtrów powietrza. Wzrasta dyspozycyjność maszyny.

Kompaktowa szafa sterownicza

W przypadku chłodzenia przelotowego, radiatory typu push-through odprowadzają do 60% ciepła na zewnątrz szafy sterowniczej. Kosztowne chłodzenie samej szafy sterowniczej nie jest już potrzebne. Radiator zapewnia stopień ochrony IP64 i jest zgodny z normami EN 60529 oraz UL 50 Typ 12. Wentylator zamontowany w radiatorze typu push-through zapewnia stopień ochrony IP54.

Niższe koszty

W układzie chłodzenia z zastosowaniem schładzanej wodą płyty praktycznie całe ciepło generowane przez urządzenia jest odprowadzane przez chłodziwo. W rezultacie w szafach sterowniczych potrzeba znacznie mniej wentylatorów i jednostek klimatyzacyjnych, co pozwala obniżyć koszty. Podstawa płyty chłodzącej działa w połączeniu z własnym obiegiem chłodzenia maszyny.

Zdjęcie główne: Serwonapęd ACOPOS P3 jest teraz dostępny również z przelotowym radiatorem lub chłodzeniem za pomocą płyty chłodniczej (coldplate). Dzięki tym opcjom można użyć szafy sterowniczej o znacznie bardziej zwartej konstrukcji.

Źródło: B&R Automatyka Przemysłowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj