Universal Robots wprowadza na rynek cobota o dużym udźwigu do zastosowań w automatyzacji współpracującej

741

Stworzony do wielkich zadań: UR16e to nowe rozwiązanie w obszarze robotyki współpracującej, które daje producentom możliwość realizowania procesów
wymagających obsługi ciężkich elementów oraz przyśpiesza samą automatyzację.
Universal Robots (UR),najbardziej zaufany i najpopularniejszy na świecie producent robotów współpracujących (cobotów), wprowadza do swojej oferty cobota UR16e z imponującą ładownością do 16 kilogramów.

UR16e łączy duży udźwig z zasięgiem do 900 mm i zapewnia powtarzalność na poziomie +/- 0,05 mm.Dzięki temu idealnie nadaje się do automatyzowania zadań, takich jak przenoszenie ciężkich materiałów, obsługa ciężkich elementów i obsługa maszyn.

„W czasach niepewnej sytuacji gospodarczej producenci muszą szukać elastycznych rozwiązań, aby zachować konkurencyjność” – mówi Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. „Dzięki UR16e jesteśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowanie producentów na robota współpracującego, który będzie w stanie poradzić sobie z trudnymi zadaniami niezawodnie i efektywnie. Nowy produkt znacznie poszerza nasze portfolio i podsuwa producentom jeszcze więcej sposobów na podniesienie wydajności, sprostanie wyz­waniom związanym z niedoborami kadrowymi, a także rozwój działalności”.

Stworzony na bazieinnowacyjnej platformy e-Seriescobot UR16e niesie ze sobą ogrom korzyści i możli­wości, takich jak:

  • Szybkie i bezproblemowe wdrażanie z łatwym programowaniem, przy niewielkim zapotrzebowaniu na powierzchnię w zakładzie

UR16e prosto i szybko przyśpiesza proces automatyzacji. Łatwe programowanie i integrowanie – bez względu na doświadczenie użytkownika lub posiadaną wiedzę. Podobnie jak inne coboty UR, UR16e można rozpakować, zamontować w wybranym miejscu i zaprogramować do wykonywania określonego zadania – i to w czasie krótszym niż jedna godzina. Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na powierzchnię, a także zasięgowi do 900 mm UR16e może być łatwo zintegrowany z każdym środowiskiem produkcyjnym, nie powodując przy tym zakłóceń na produkcji.

  • Rozwiązanie problemów z ergonomią przy jednoczesnym obniżaniu kosztów

Dzięki ładowności do 16 kg UR16e eliminuje problemy związane z ergonomią i produktywnością w pro­cesach uwzględniających podnoszenie i przenoszenie ciężkich elementów i produktów, a także pomaga obniżać koszty i redukować znacząco czas przestojów.

  • Idealny do transportu ciężkich materiałów i obsługi maszyn

Wytrzymały i niezawodny – UR16e nadaje się idealnie do automatyzacji procesów, w których istnieje potrzeba stosowania urządzeń o dużej ładowności oraz do obsługi maszyn CNC, w tym do obsługi wielu elementów naraz, gdzie wymaga się stale wysokiego poziomu precyzji.

„W Universal Robots nieustannie pokazujemy, że granice możliwości automatyzacji współpracującej nie zostały jeszcze osiągnięte” – dodaje Jürgen von Hollen. „Od dzisiaj każdy producent będzie mógł maksymalnie wykorzystać możliwości automatyzacji dzięki nowemu cobotowi, który potrafi obsługiwać ładunki o większej masie niż nasze pozostałe roboty”.

Podobnie jak inne coboty e-Series UR, czyliUR3e, UR5e i UR10e, UR16e posiada wbudowany czujnik siły, 17 konfigurowalnych funkcji bezpieczeństwa, w tym czas zatrzymania i odległość zatrzymania, a także intuicyjne programowanie. Cobot UR16e spełnia najostrzejsze wymogi dotyczące zgodności i norm bezpieczeństwa w zakresie niezakłóconej współpracy na linii człowiek-robot, w tym EN ISO 13849-1, PLd, kategoria 3 oraz EN ISO 10218-1 (w całości).

Stworzony do wielkich zadań

Firma Universal Robots całkowicie zmieniła sposób funkcjonowania automatyzacji w obszarze produkcji. Od 1­0 lat specjaliści firmy tworzą coboty, które z założenia mają zwiększać konkurencję wśród produ­centów, by mogli oni odnosić sukcesy i rozwijać swoją działalność. Najnowsze rozwiązanie wykracza poza ten schemat. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań z zakresu automatyzacji, które są kosztowne, skomplikowane i niebezpieczne, produkty UR to wszystko, czego potrzeba każdemu producentowi, by przyśpieszyć proces automatyzacji – łatwe do wdrożenia coboty, które można szybko zaprogramować nie powodując zakłóceń w produkcji i przepływie pracy.

Ponad 37 tysięcy robotów Universal Robots pracuje dziś w zakładach na całym świecie. Wykonują żmudne i istotne dla zróżnicowanych procesów zadania w kilku tysiącach środowisk produkcyjnych, w tym montażu, pick and place, polerowaniu, paletyzacji, obsłudze maszyn i wkręcaniu śrub i nakrętek. UR+, na bieżąco aktualizowany i ogólno dostępny ekosystem certyfikowanych produktów, oraz UR Academy, bezpłatne szkolenie online z obsługi cobotów pozwalają na płynne wdrożenie najlepszego rozwiązania opartego o unikalne wymagania danego procesu produkcyjnego. Koszty implementacji są relatywnie niskie dzięki szybkiemu i wysokiemu zwrotowi z inwestycji, jak również z uwagi na niewielkie nakłady finansowe w codziennej eksploatacji.

Najmocniejsze strony i zaawansowane funkcje UR16e Universal Robots pokaże na żywo po raz pierwszy na międzynarodowych targach China International Industy Fair, które odbędą się w tym tygodniu w Szanghaju (17–21 września), a następnie w przyszłym tygodniu na Pack Expo w Las Vegas (23–25 września). W Polsce UR16e zostanie zaprezentowany na targach Taropak (Poznań, 30 września – 3 października, stoisko BOSKY) oraz podczas Forum Cobotyki (Wrocław, 17 października, ProCobot).

Źródło: Universal Robots

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj