Tote-To-Person AMR – badanie rynku i technologii przeprowadzone przez Interact Analysis & Geek+

463

Innym ważnym trendem jest niedobór pracowników, który – podobnie jak rozwój handlu elektronicznego – nie wykazuje oznak zaniku wraz z pandemią, która go wywołała. Na przykład w lutym CNN podało, że w USA było 11,3 miliona wolnych miejsc pracy. Oznacza to, że na każdego poszukującego pracy Amerykanina przypada 1,8 miejsca pracy. Oba te trendy radykalnie zwiększają popyt na systemy T2P AMR, które mogą zmniejszyć potrzebę budowy nowych magazynów poprzez znaczne zwiększenie pojemności magazynowej istniejących magazynów, a także mogą złagodzić skutki niedoboru pracowników poprzez poprawę wydajności kompletacji.

Zrozumienie rynku T2P AMR

W dalszej części artykułu wyjaśnimy, jak działa T2P AMR w odniesieniu do dwóch kluczowych ofert T2P AMR, które są dostępne w Geek+: PopPick i rozwiązania RoboShuttle.

RoboShuttle

Rozwiązanie RoboShuttle jest w rzeczywistości rozwiązaniem kombinowanym – wykorzystuje roboty RoboShuttle do przenoszenia pojemników z regałów magazynowych, a następnie przekazuje pojemniki robotom kompletacyjnym P40. Różnica polega na tym, że zamiast przenosić cały regał, P40 przenosi tylko pojedynczy pojemnik do operatora kompletującego.

Dlaczego jest to korzystne? Po pierwsze, może to zwiększyć pojemność magazynu nawet trzykrotnie. Jest to możliwe dzięki temu, że dzięki RoboShuttle półki magazynowe mogą mieć nawet osiem metrów wysokości, czyli znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań G2P, w których cały regał musi być regularnie przemieszczany. W wielu magazynach, w których stosuje się obecnie system G2P, wyższa powierzchnia magazynu jest po prostu marnowana. W przypadku systemu T2P AMR w większości przypadków sufit magazynu jest jedynym realnym ograniczeniem dla składowania. Jednocześnie wydajność robotów kompletacyjnych pozwala na kompletację do 400 pojemników na stację kompletacyjną w ciągu godziny, a elastyczna konstrukcja oznacza, że klienci mogą swobodnie wykorzystywać istniejące półki, regały i strychy, jeśli sobie tego życzą.

PopPick

Innym wariantem T2P AMR z Geek+ jest PopPick. To rozwiązanie działa nieco inaczej. Całe regały są nadal przemieszczane przez roboty kompletacyjne serii P. Jednak w przypadku rozwiązania PopPick pracownicy mają do dyspozycji specjalne stanowisko kompletacyjne z dwoma wbudowanymi automatycznymi chwytakami, które wybierają pojedyncze pojemniki i przekazują je pracownikom kompletującym. Umożliwia to magazynowanie o wysokiej gęstości z 12 kolumnami pojemników składowanych w rzędach, w których odstępy między pojemnikami wynoszą zaledwie 20 mm – co zwiększa gęstość składowania nawet czterokrotnie. Rozwiązanie to może również zapewnić wydajność kompletacji do 650 pojemników na stanowisko kompletacyjne na godzinę i jest średnio o 50% tańsze niż rozwiązania tradycyjne.

Zdjęcia: www.pixabay.com

Źródło:Interact Analysis