Teraz pod jednym dachem: igus nabywa większość udziałów w Commonplace Robotics

100

Motion plastics firmy igus z intuicyjnym oprogramowaniem Commonplace Robotics dla prostych rozwiązań w automatyzacji łączą siły. Firma igus, specjalista od motion plastics, rozwija się poprzez inwestycje w obszar niskokosztowej automatyzacji i nabywa większość udziałów Commonplace Robotics z siedzibą w Bissendorf niedaleko Osnabrück.

Firma Commonplace Robotics, jako integrator specjalizuje się w intuicyjnych systemach sterowania i oprogramowaniu, a także energoelektronice dla robotyki, zarówno w przemyśle, jak i w edukacji. Obie firmy intensywnie współpracują od sześciu lat i między innymi opracowały igus Robot Control, który uzupełnia ekonomiczną kinematykę igus wykonaną z wysokowydajnych tworzyw sztucznych.

Firma Commonplace Robotics została założona 11 lat temu, przez Dr Christiana Meyera, który pracował wówczas w Instytucie Fraunhofera. Nazwa mówi wszystko: integracja i obsługa robotów w sposób opłacalny i prosty, aby stać się „powszechnym rozwiązaniem”, dającym możliwość zastosowania w dowolnym miejscu. Pierwszymi produktami z systemem sterowania i autorską energoelektroniką były roboty do nauczania. Christian Meyer zwrócił się do firmy igus w 2016, ponieważ odkrył, że kinematyka robotów igus jest zgodna z jego wizją „powszechnego miejsca”: opłacalnego, prostego i odpowiedniego dla branży. Od tego czasu obie firmy wspólnie opracowały produkty, takie jak iRC igus Robot Control, siłownik i cobot ReBeL. Dzięki wysokiemu poziomowi pionowej integracji Commonplace Robotics — od oprogramowania standardowego i układowego po budowę szafy sterowniczej i montaż płytek drukowanych — nowe rozwiązania mogą być szybko wdrażane.

Rozwój ekonomicznej automatyzacji, dzięki innowacjom

„Wielu klientów jest zaskoczonych możliwością wdrożenia prostych zadań robota w zaledwie 30 minut, a wszystko bez wiedzy programistycznej”, mówi Frank Blase, dyrektor generalny igus GmbH. „Bardzo nas to cieszy, że po intensywnej współpracy w ciągu ostatnich sześciu lat, możliwe jest teraz jeszcze bardziej ukierunkowane podejście do ekonomicznej automatyzacji”.