Teradyne zakupiła Mobile Industrial Robots (MiR)

926

Teradyne i Mobile Industrial Robots (MiR) ogłaszają nabycie przez Teradyne spółki MiR – lidera na rynku współpracujących autonomicznych przemysłowych robotów mobilnych.

Współpracujące autonomiczne przemysłowe roboty mobilne to nowo powstały i szybko rozwijający się segment rynku rozwiązań automatyki. Teradyne, Inc. oraz udziałowcy Mobile Industrial Robots (MiR) ogłosili nabycie prywatnej spółki MiR z Odense w Danii  za kwotę 121 mln euro (148 mln dolarów) netto gotówką plus 101 mln euro (124 mln dolarów przy aktualnym kursie wymiany), pod warunkiem spełnienia określonych celów w zakresie wyników do roku 2020.

MiR jest wiodącym dostawcą współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (z ang. AMR) na potrzeby zastosowań przemysłowych. Rynek AMR jest nowo powstałą kategorią w wartym około 1,1 mld dolarów segmencie systemów logistycznych na rynku profesjonalnych usług wykonywanych z udziałem robotów i oczekuje się jego szybkiego wzrostu w następnych latach.

„Jesteśmy podekscytowani z powodu tego, że MiR dołącza do poszerzającego się portfela zaawansowanych, inteligentnych produktów Teradyne z zakresu automatyki” — powiedział Mark Jagiela, prezes oraz dyrektor generalny Teradyne. „MiR to lider na wschodzącym, ale szybko rozwijającym się rynku współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Podobnie jak współpracujące roboty Universal Robots, współpracujące roboty AMR firmy MiR zmniejszają barierę zarówno w przypadku dużych jak i małych przedsiębiorstw, by stopniowo automatyzować swoje działania bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanego personelu lub ponownego rozplanowywania bieżącego przepływu pracy. W połączeniu z szybkim zwrotem z inwestycji otwiera to rozległy, nowy rynek rozwiązań automatycznych. Podążając drogą, która okazała się właściwą w przypadku Universal Robots, oczekujemy, że wykorzystamy globalne możliwości Teradyne, aby zwiększyć zasięg firmy MiR”.

W 2017 roku firma MiR była rentowna i przyniosła roczny przychód w wysokości 12 mln dolarów, potrajając przychód z 2016 roku. W pierwszym kwartale 2018 r. zanotowała sprzedaż na poziomie 5 mln dolarów.

„Dołączenie do Teradyne daje nam nowe możliwości, jeżeli chodzi o inwestycje z zakresu inżynierii i rozwoju produktów, byśmy mogli zapewnić naszym klientom większą wartość oraz wzmacniać naszą wiodącą pozycję na rynku przemysłowych autonomicznych robotów mobilnych” – powiedział Thomas Visti, dyrektor generalny MiR. „Ogólnoświatowy zasięg Teradyne, światowej klasy kompetencje z zakresu inżynierii i wsparcia, potencjał finansowy oraz sprawdzony model wykorzystania tych mocnych stron pomoże nam rozwijać się na nowych i istniejących już globalnych rynkach”.

„Kładę nacisk na to, by cały świat usłyszał o naszych mobilnych robotach i mógł z nich korzystać” — powiedział Niels Jul Jacobsen, dyrektor ds. strategii i założyciel MiR. „Z właścicielem takim jak Teradyne będziemy mieć mocne wsparcie finansowe, które zapewni dalszy rozwój MiR na rynku ogólnoświatowym”.

Źródło: Mobile Industrial Robots, Teradyne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj