Targi w Hanowerze 2017 — najważniejsze punkty— Forpheus, inteligentny robot do nauki gry w tenisa stołowego

770

Eaton dodaje nowy moduł gateway do inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT, który ułatwia producentom maszyn i systemów integrację w obrębie sieci Sercos III. Moduł gateway EU5C-SWD-Sercos jest najnowszym produktem powstałym w wyniku współpracy firmy Eaton z Hilscher Gesellschaft für Systemautomation, światowym producentem automatyki i dostawcą usług dla rozwiązań komunikacyjnych z siedzibą w Hattersheim w Niemczech.

Dzięki wprowadzeniu nowego modułu, SmartWire-DT obsługuje nie tylko protokoły Profibus-DP, CANopen, Modbus-TCP, Ethernet / IP, Profinet, Powerlink i EtherCAT, ale również Sercos III. Protokół ten obsługuje wymagające aplikacje automatyki przemysłowej, takie jak maszyny pakujące, gdzie potrzebna jest wysoka wydajność i komunikacja w czasie rzeczywistym.

Producenci maszyn i systemów działający w tych dziedzinach mogą obecnie korzystać z zalet inteligentnego systemu okablowania SmartWire-DT. Obejmują one znacznie skrócony czas na okablowanie, a także ograniczone koszty inżynierii, uruchamiania i utrzymania ruchu. Portfolio elementów SmartWire-DT obejmuje między innymi aparaturę sterującą i sygnalizacyjną, styczniki, rozruszniki silnikowe, układy łagodnego rozruchu, przemienniki częstotliwości, wyłączniki i sterowniki HMI / PLC. W przypadku aplikacji, które obejmują cyfrowe i analogowe przetwarzanie danych poza szafą sterowniczą, firma Eaton oferuje moduły inteligentnych wejść/wyjść IP67 I/O, które łączą pojedyncze czujniki rozproszone na maszynie na długości do 600 m.

Moduł gateway przekazuje dane z podłączonych urządzeń SmartWire-DT poprzez protokół Sercos do sterownika PLC. Umożliwia on przesyłanie do 1000 bajtów wejściowych i wyjściowych danych procesowych z maksymalnie 99-ciu urządzeń w pracy cyklicznej, a także obsługuje przetwarzanie acykliczne. Oprócz switch’a 100 Mbit do komunikacji z Sercos, moduł gateway posiada interfejs USB do diagnostyki. Moduł gateway jest konfigurowany podobnie jak inne urządzenia Sercos, wykorzystując standardowy plik ESI, który jest zintegrowany z systemem programowania. Dobór i parametryzacja poszczególnych modułów SmartWire-DT odbywa się w standardowy sposób.

Dla potrzeb planowania, konfiguracji i rozruchu SmartWire-DT firma Eaton oferuje swoje dobrze sprawdzone oprogramowanie SWD-Assist. Za pomocą tego narzędzia użytkownicy mogą wybrać dowolne urządzenie w systemie, wykonując zaledwie kilka kliknięć myszką. Dostępny jest również kreator, który umożliwia szybkie i łatwe sprawdzenie konfiguracji. Stan wszystkich podłączonych urządzeń SmartWire-DT może być zweryfikowany poprzez interfejs diagnostyczny modułu gateway, co oznacza, że rozruch odbywa się szybko i praktycznie, bez potrzeby podłączenia sterownika PLC. Urządzenia SmartWire-DT posiadają certyfikaty CE, UL i CSA, co umożliwia ich powszechne stosowanie na całym świecie.

Więcej informacji na temat inteligentnych rozwiązań okablowania firmy Eaton dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/pl/iw oraz www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton EMEA) w serwisie LinkedIn.

Źródło:  www.eaton.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj