Szybkie otwieranie i wypełnianie: nowy rozmiar e-prowadnika do robotów przemysłowych

779

Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, poszerzyła ofertę e-prowadników do pracy w trzech stopniach swobody i zaprezentowała nowy rozmiar lekkiego prowadnika triflex TRLF. Przy średnicy nominalnej 125 mm jest to największy prowadnik w asortymencie, pozwalający na bezpieczne prowadzenie jeszcze większej liczby przewodów i węży.

E-prowadnik do ruchów skrętnych pozwala na szybki montaż oraz demontaż, a tym samym na znaczne skrócenie przestojów. Z tego powodu jest wysoce ceniony przez producentów oraz użytkowników robotów. Roboty przemysłowe są dziś niezastąpione podczas montażu, ponieważ pozwalają na znaczne zwiększenie wydajności pracy. Aby zmniejszyć nakład pracy i czasu podczas wyposażania robotów, firma igus specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, opracowała e-prowadnik triflex TRLF, który jest teraz dostępny w nowym rozmiarze. „L” w oznaczeniu produktu oznacza „lekki”, ponieważ dzięki otwartej konstrukcji poszczególnych ogniw zmniejszono ilość materiału, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego prowadzenia przewodów i węży. Litera „F” oznacza otwieranie wciskowe („flip open”): „każde ogniowo jest wyposażone w trzy uchylne poprzeczki, które w każdej chwili można otworzyć i odchylić ręką lub śrubokrętem,” objaśnia Harald Nehring, prokurent ds. systemów prowadników kablowych w firmie igus. „Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze wypełnianie prowadnika przewodami o dużych średnicach lub wiązkami węży.” Dzięki nowej wielkości TRLF.125 o średnicy nominalnej 125 milimetrów można łatwo i szybko wkładać grube i/lub sztywne węże, czy też dużą liczbę pojedynczych przewodów.

Szybki montaż, bezpieczne prowadzenie

Ze względu na brak ciągłych elementów nośnych, takich jak stalowe linki lub sprężyny, montaż i demontaż e-prowadnika triflex TRLF jest równie łatwy, jak wypełnianie. Prowadnik można w dowolnej chwili przedłużyć: nowe ogniwa wystarczy lekko wcisnąć w przeguby kulowe. W równie łatwy sposób, poprzez obrócenie i pociągnięcie z małą siłą można skracać prowadnik bez użycia narzędzi.

Prowadnik triflex TRLF jest przy tym wystarczająco stabilny, aby prowadzić w nim jednocześnie różnorodne przewody do przesyłania energii, danych oraz mediów. Ze względu na trzyczęściowy podział wewnętrzny, ograniczenie minimalnego promienia gięcia oraz możliwość skręcania o ok. +/- 200 stopni na metr bieżący prowadnika, jest zapewnione bezpieczne prowadzenie przewodów i węży, a także skuteczna ochrona przed ich skręceniem.

Źródło: www.igus.pl