Sysmac Studio 3D Simulation pozwala zwiększyć wydajność

751

Technologie z zakresu logiki, ruchu, robotyki, HMI, kontroli wizyjnej, wykrywania, zabezpieczeń i symulacji 3D zintegrowane w jednej platformie.

Zaktualizowane zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) Sysmac Studio 3D Simulation firmy OMRON z funkcją symulacji 3D integruje i weryfikuje ruchy robotów i urządzeń peryferyjnych. Może cyfrowo odtworzyć cały zakład, aby zweryfikować działanie maszyny z taką samą dokładnością jak w przypadku rzeczywistej. Dzięki temu firmy mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność procesów i zdolność produkcyjną.

Środowisko IDE ułatwia projektowanie poprzez zaawansowaną weryfikację. Wykorzystuje symulacje dostosowane do potrzeb wdrażania szybkich zmian w zakładach produkcyjnych, skrócenia czasu realizacji zamówienia w celu rozwoju sprzętu, zapewnienia wysokiej precyzji montażu oraz równoczesnego uruchamiania linii produkcyjnych w wielu zakładach.

Nową platformę Sysmac Studio 3D Simulation można zakupić, dodając opcjonalne licencje dla funkcji symulacji do oprogramowania Sysmac Studio sztandarowych sterowników z zakresu automatyki z serii NJ/NX firmy OMRON.

„Konwencjonalne symulatory wykorzystują dedykowane oprogramowanie, które jest drogie i wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli oprogramowanie różni się od sterownika, trudno jest dopasować wyniki symulacji do rzeczywistego działania maszyny”, mówi Josep Lario, kierownik ds. marketingu oprogramowania, sterowników IPC i wizualizacji firmy OMRON w regionie EMEA.

„To pierwsze środowisko IDE w branży przeznaczone do kontroli i weryfikacji robotów i innych urządzeń peryferyjnych w ramach jednej operacji. Za jego pomocą można zwiększyć wydajność projektowania zakładów i skrócić czas potrzebny do potwierdzenia możliwości produkcyjnych sprzętu, rozruchu i modyfikacji”, podsumowuje.

Główne cechy:

  • Jedno oprogramowanie do obsługi ruchu, sekwencjonowania logicznego, zabezpieczeń, napędów, systemów wizyjnych oraz HMI
  • Całkowita zgodność z otwartym standardem IEC 61131-3
  • Obsługuje strukturę drabinkową, tekst strukturalny oraz programowanie liniowe ST z rozbudowanym zestawem instrukcji
  • Edytor CAM umożliwia łatwe programowanie złożonych profili ruchu
  • Jeden symulator sekwencji i ruchu w środowisku 3D
  • Zaawansowana funkcja zabezpieczająca z 32-cyfrowym hasłem zabezpieczającym

    Źródło: Omron