Sprzedaż robotów usługowych osiągnie 30 mld USD do 2022 r., co oznacza wzrost o 30% w ciągu dwóch lat

504

W przeciwieństwie do sektora robotyki przemysłowej, roboty usługowe otrzymały impuls do rozwoju w związku z zakłóceniami spowodowanymi pandemią COVID-19. Według danych przedstawionych przez Buy Shares, cały rynek ma nadal silnie rosnąć i osiągnąć ponad 30 miliardów dolarów sprzedaży do 2022 roku, co stanowi 30% wzrost w ciągu dwóch lat.

Ameryka Północna i Południowa liderem w wykorzystaniu robotów usługowych, cały rynek osiągnie wartość 12 miliardów dolarów w 2022 roku

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost wykorzystania robotów usługowych, ponieważ oferują one zwiększoną produktywność i wygodę zarówno w środowiskach zawodowych, jak i prywatnych. Cały rynek podzielony jest na dwa główne segmenty. Roboty komercyjne są wykorzystywane do wykonywania zadań w środowisku biznesowym, takich jak roboty medyczne i zautomatyzowane pojazdy kierowane używane w magazynach.

Roboty usług osobistych obejmują roboty convenience, które wykonują zadania takie jak sprzątanie i odkurzanie, oraz roboty rozrywkowe, takie jak zabawki i drony fotograficzne.

W 2018 r. cały rynek wygenerował 13,7 mld USD wolumenu sprzedaży, ujawniło badanie Statista. Liczba ta skoczyła o prawie 70% w ciągu następnych dwóch lat, osiągając 23,1 mld USD w 2020 roku. Rosnący popyt na roboty usługowe ma być kontynuowany w tym roku, a wartość sprzedaży wzrośnie o kolejne 17% r/r do 27 mld USD. Do końca 2022 roku wartość ta ma wzrosnąć o kolejne 3 mld USD.

Statystyki pokazują, że rynek robotyki usługowej jest prowadzony przez obie Ameryki, z szacowaną wartością sprzedaży 10,8 mld USD w 2021 r., co oznacza wzrost z 7,4 mld USD przed pandemią. Przewiduje się, że w 2022 r. wartość ta wzrośnie do ponad 12 mld USD.

Jako drugi co do wielkości region, Azja i Pacyfik ma osiągnąć prawie 7,4 mld USD w wielkości sprzedaży w 2021 roku, co oznacza 20% wzrost w ciągu roku. Rynek europejski podąża za nim z wartością 7,3 mld USD.

Roboty medyczne wygenerują jedną trzecią całkowitej wartości sprzedaży

Statystyki pokazują, że większość robotów usługowych jest wykorzystywana w branży medycznej, która w tym roku ma wygenerować prawie 9 mld dolarów lub 33% całkowitej wartości sprzedaży. W ciągu następnych dwunastu miesięcy wartość ta wzrośnie do 10 miliardów dolarów. Innowacje techniczne i rozwój demograficzny napędzają wzrost rynku tych robotów.

Technologie robotyczne mogą być bardziej precyzyjne i elastyczne niż ludzcy chirurdzy, co sprawia, że chirurgia wspomagana robotami staje się popularną opcją. Ponieważ są one odporne na choroby zakaźne, roboty medyczne zostały również wdrożone podczas pandemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj