Rynek robotów obserwuje 40% wzrost w 2021 r.

730

Po poważnym spadku sprzedaży w 2020 roku, rynek cobotów odnotował wyraźne odbicie w postaci 40% wzrostu w 2021 roku, przekraczając wielkość rynku w 2019 roku. W okresie do 2026 r. nastąpi dalszy silny wzrost sprzedaży, a według naszych prognoz do 2026 r. wartość rynku cobotów przekroczy 2 mld USD. Wyzwaniem dla tego sektora będzie utrzymanie wzrostu w dłuższej perspektywie czasowej. Jak tego dokonają?

Motorem długoterminowego wzrostu będzie logistyka i usługi

Oczekujemy, że do 2030 roku cały sektor robotyki będzie notował silny wzrost z roku na rok na poziomie około 20%. Po zawirowaniach spowodowanych pandemią branże dokonują ponownej kalibracji i w odpowiedzi na wyzwania związane z obecnym niedoborem siły roboczej inwestują w rozwiązania automatyzacyjne. Kluczem do utrzymania długoterminowego wzrostu rynku cobotów będzie dywersyfikacja zakresu scenariuszy zastosowań i osiągnięcie skali. Istnieje wiele możliwości, które branża cobotów może wykorzystać, zwłaszcza na rozwijających się rynkach logistyki i usług. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 5 lat logistyka będzie najszybciej rozwijającym się rynkiem dla cobotów, a przychody z tego tytułu wzrosną ponad dwukrotnie, dlatego uważamy, że logistyka i usługi będą długoterminowymi motorami wzrostu. Istnieje również potencjał ekspansji na kluczowych, istniejących rynkach, takich jak elektroniczny, motoryzacyjny, żywności i napojów, poprzez wprowadzenie bardziej zaawansowanych technologii.

Globalne przychody z robotów współpracujących według branż pionowych (2021 vs. 2026)

Nowe technologie umożliwiające tworzenie rozwiązań dedykowanych dla przemysłu

Technologia robotów współpracujących staje się coraz bardziej zaawansowana i ukierunkowana. Sprzedawcy odchodzą od prostej sprzedaży koncepcji „współpracy” lub „bezpieczeństwa” i koncentrują się na oferowaniu konkretnych rozwiązań dla różnych scenariuszy użytkowników. Potencjalny wzrost rynku w produkcji przemysłowej jest związany z rozwojem wysoce precyzyjnych czujników, systemów wizyjnych, narzędzi ramienia końcowego i oprogramowania sterującego bezpieczeństwem, umożliwiających elastyczną produkcję i współpracę ludzi z robotami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj