Robotyzacja intralogistyki w praktyce

793

26 września 2019 r.,  producent  autonomicznych  robotów mobilnych,  firma VersaBox,  zorganizowała   w swojej siedzibie w Warszawie, kolejny z serii VersaBox Academy warsztat „Robotyzacja intralogistyki w praktyce”. Szkolenie, przygotowane przez specjalistów z firmy VersaBox oraz ekspertów w zakresie cyfrowej transformacji, automatyki, finansowania i wdrażania cyfrowych innowacji, po raz drugi spotkało się z dużym zainteresowaniem – zgromadziło ok. 50 osób z całego kraju.

 Podczas spotkania poruszone zostały następujące zagadnienia:

  • Robotyzacja procesów intralogistycznych w kontekście cyfrowej transformacji przemysłu
  • Wyzwania transformacji – bezpieczeństwo, ciągłość działania, wydajność, ryzyka operacyjne
  • Warunki skutecznej robotyzacji – o czym warto pamiętać tworząc koncepcję robotyzacji procesów intralogistycznych

W pierwszej merytorycznej części spotkania omówione zostały zagadnienia związane z cyfrową transformacją w przemyśle i logistyce. Borys Stokalski z RETHINK, nakreślił strukturę ekosystemu cyfrowego w „inteligentnej” fabryce. Przedstawił koncepcję platformy stworzonej przez VersaBox – AUTONOMY@WORK™, bazującej na nowoczesnych jednostkach SGV zdolnych do w pełni samodzielnej nawigacji w dynamicznym środowisku. Swoje prelekcje zaprezentowali również Bartosz Gorczyński, z firmy SICK Polska – pioniera w obszarze opracowywania przyszłościowych technologii czujników, a także Błażej Czajkowski, przedstawiciel CRIDO Polska – o możliwościach dofinansowania oraz ulgach podatkowych dla przedsiębiorstw stosujących tego typu rozwiązania w swoich zakładach. Mateusz Wiśniowski, CTO VersaBox, przedstawił strukturę procesu intralogistycznego na przykładzie wdrożenia u jednego z klientów VersaBox działającego w branży automotive.

Kluczowym punktem warsztatu była przeprowadzona przez CEO VersaBox Jakuba Michalskiego sesja demonstracyjna robotów VERSABOT działających w zaaranżowanym specjalnie na to wydarzenie środowisku hali produkcyjnej. Uczestnicy mieli okazję obserwować pokaz robotów VERSABOT500, najczęściej wybieranego SGV z oferty VersaBox (dostępne są również VERSABOT200 i 1000).

Po   sesji   merytoryczno-pokazowej   na   uczestników   czekała   część   mniej   oficjalna   –   dyskusja  i rozmowy biznesowe.

VersaBox Academy to cykl warsztatów przeznaczonych dla managerów firm, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z optymalizacją i zapewnieniem ciągłości procesów produkcyjnych. 

Fotorelacja: https://versabox.eu/2019/10/02/versabot500-show/ Partnerzy wydarzenia: CRIDO Polska, SICK Polska

Patroni medialni: Miesięcznik Branżowy Automatyka Podzespoły Aplikacje

Portal www.automatykab2b.pl Portal https://zrobotyzowany.pl

Źródło: Versabox