Roboty współpracujące w kilkunastu miastach w Polsce

717

Universal Robots wystartował z cyklem bezpłatnych warsztatów Seminar in the Box  Universal Robots–pionier i lider na rynku robotów współpracujących(cobotów) – wraz z partnerami zaprasza na cykl spotkań pt.„Seminar in the Box”. Praktyczne warsztaty programowania i obsługi robotów współpracujących Universal Robots odbywają się w całej Polsce. Do udziału zaproszeni są m.in. kierownicy zakładów produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, inżynierowie automatyki, specjaliści utrzymania ruchu. Seminaria są bezpłatne.

Uruchomiono już rejestrację na 20 warsztatów, a lista ta będzie sukcesywnie rozwijana. W kolejnych tygodniach spotkania odbędą się m.in. w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy.Pełny kalendarz i rejestracja dostępne są na stronie:www.universalrobotsevents.com.

„Zależy nam na jak najszerszej popularyzacjirobotów współpracujących, ponieważmogą one wspierać polskie firmy, także z sektora MŚP, w podnoszeniu elastyczności i efektywności produkcji. Udział w praktycznych warsztatach może być pierwszym krokiem w kierunku automatyzacji procesów produkcyjnychz wykorzystaniem cobotów” – podkreśla Marcin Gwóźdź, menedżer ds. rozwoju sprzedaży w Polsce wUniversal Robots.

Jakie procesy można zautomatyzować z cobotami? Czym różni się robot współpracujący od tradycyjnego robota przemysłowego? W jaki sposób zaprogramować cobota? Jak szybko robot współpracujący może rozpocząć pracę w firmie? Między innymi na takie pytania uczestnicy poznają odpowiedzi podczas seminariów.

Każdy warsztat „Seminar in the Box”trwa 6 godzin i rozpoczyna się wprowadzeniem nt. technologii robotów współpracujących i możliwych zastosowań. Największym blokiem jest 3-godzinna, praktycznasesja programowania i obsługi cobotów UR. Przewidziany jest także czas na dyskusję i indywidualne rozmowy z ekspertami, w tym networking podczas lunchu.

Seminaria przeznaczone są dla grup około 20 osób. Ograniczona liczbamiejsc sprawia, że każdy uczestnik ma możliwośćpełnego udziału w praktycznych ćwiczeniach. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja dostępna jest na stronie: www.universalrobotsevents.com. Universal Robots planuje zwiększanie zasięgu programu przy wsparciu kolejnych partnerów.

Cykl „Seminar in the Box”, prowadzony w państwach Europy Środkowo-Wschodniejtakich, jak Polska, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry, to kolejna inicjatywa Universal Robots, mająca na celu zwiększanie dostępu do automatyzacji. Firma prowadzi również Akademię Universal Robots: bezpłatne szkolenie internetowe nt. programowania i obsługicobotów, z którego korzysta już ponad 50 000 użytkowników z ponad 130 krajów.

Źródło: Universal Robots