Robotics Innovation Awards 2022 – polska firma w TOP50 najlepszych na świecie!

503

Od ponad dekady nagrody RBR50 Robotics Innovation Awards, przyznawane przez amerykański Robotics Business Review, wyróżniają najbardziej kreatywne i wpływowe innowacje z całego świata. Coroczna lista RBR50 jest hołdem dla organizacji myślących przyszłościowo i ich oryginalnych rozwiązań. Cieszące się międzynarodowym uznaniem nagrody RBR50 są również kluczowym miernikiem rozwoju sektora robotyki. Na tegorocznej liście najlepszych 50 firm na świecie znalazła się jedna ze spółek Grupy Fideltronik – polska marka Vissavi.tech, doceniona za rozwiązanie stereowizyjne Viveka 3D.

Każdego roku BRB50 otrzymuje coraz więcej zgłoszeń, ponieważ do wyścigu o to prestiżowe wyróżnienie, oprócz niekwestionowanych liderów robotyzacji, dołączają liczne start-up’y oraz istniejące przedsiębiorstwa, otwierające działy R&D poświęcone robotyce, które pozwalają im sprostać rosnącym potrzebom biznesowym. Lista RBR50 obejmuje światową czołówkę najlepszych z najlepszych wśród innowatorów robotyki i dostawców nowatorskich rozwiązań. Vissavi.tech to jedyna polska firma, która znalazła się w tym gronie.

Innowacja w robotyce niejedno ma imię

Innowacje, umożliwiające rozwój sektora robotyki, mogą przybierać różne formy – technologiczne, biznesowe, rynkowe i inwestycyjne. Źródłami innowacji w dziedzinie robotyki mogą być zarówno dostawcy technologii, produktów i usług, ale także naukowcy oraz badacze czy rządowe i prywatne grupy, działające na rzecz rozwoju biznesu. W tym roku ostateczna selekcja laureatów nagrody Robotics Innovation Awards 2022 odzwierciedla bardziej rygorystyczne kryteria oceny oraz aktualne trendy technologiczne i biznesowe w światowej robotyce. Nagrody RBR50 2022 przyznano w trzech kategoriach:

  1. Innowacje w biznesie i zarządzaniu – inicjatywy lub praktyki biznesowe i zarządcze, które poprawiają pozycję firmy na rynku, wspierają rozwój sektora robotyki lub poprawiają jakość życia społeczeństwa.
  2. Innowacje w zakresie technologii, produktów i usług – nowe rozwiązania komercyjne, które mogą pozytywnie wpłynąć na rynki lub cały sektor robotyki.
  3. Innowacje w zakresie zastosowań i rynku – nowo opracowane rozwiązania, specyficzne dla sektora, które zapewniają dodatkową wartość, wejście na nowe rynki lub poprawiają wydajność w porównaniu ze stanem istniejącym (tj. poprawiają produktywność, podnoszą jakość, redukują koszty itp.).

Nacisk na innowacyjność doprowadził do wyróżnienia 36 zwycięzców RBR50 za wprowadzenie nowych produktów, usług i technologii. Jedenaście firm zostało uhonorowanych za innowacje rynkowe, a trzy za umiejętności biznesowe i zarządcze. Vissavi.tech znalazł się w pierwszej grupie laureatów, tuż obok uznanych światowych marek, takich jak Boston Dynamics czy NVIDIA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj