Nowy robot mobilny LD-250 zdolny przenosić ładunek o masie do 250 kg

620

Pierwsze w branży rozwiązanie sterowania różnymi typami robotów mobilnych za pomocą jednego systemu. Nowy robot mobilny LD-250 firmy Omron może poradzić sobie z ładunkiem o masie 250 kg. Ten model to najsilniejsze i najnowsze uzupełnienie naszej serii robotów mobilnych LD.

W połączeniu z Fleet Manager, który jako pierwszy w branży umożliwia sterowanie wieloma robotami mobilnymi o różnym udźwigu za pomocą jednego systemu, pomaga on w stworzeniu bardziej elastycznego i zoptymalizowanego autonomicznego systemu transportu materiałów.

Nowy model LD-250 może być używany do transportu dużych podzespołów samochodowych, takich jak bloki przekładni, czy wielkogabarytowych opakowań. Aby zoptymalizować system autonomicznego transportu materiałów, nasze rozwiązanie Fleet Manager jako pierwsze w branży pozwala sterować zróżnicowaną flotą składającą się z maksymalnie 100 mobilnych robotów firmy Omron, niezależnie od ich ładowności i możliwości roboczych. System umożliwia zarządzanie ruchem, akumulatorami i nawigacją pojazdów.

Bigger, stronger, better: new LD-250 mobile robot from Omron moves payloads up to 250kg

Najważniejsze cechy nowego robota LD-250:

Większa ładowność i bardziej wytrzymała konstrukcja: dzięki ładowności 250 kg model LD-250 stanowi imponujące uzupełnienie serii robotów LD.

Model LD-250 ma solidniejsze powłoki metalowe, które są odporne na przypadkowe uderzenia z zewnątrz i lepiej sprawdzają się w bardziej wymagających zadaniach. Dzięki temu robot nadaje się idealnie na przykład do transportu przedmiotów o dużych wymiarach, takich jak bloki przekładni, fotele czy wiązki przewodów w przypadku branży motoryzacyjnej, a także wielkogabarytowych opakowań w przypadku branży spożywczej.

Bardzo zróżnicowana flota: dzięki wiodącemu w branży systemowi Fleet Manager użytkownicy mogą łatwo zarządzać zróżnicowanymi flotami urządzeń mobilnych, wliczając w to nawet 100 robotów (także typu LD-250). Urządzeniami można sterować za pomocą jednego systemu, nie martwiąc się o zgodność lub wydajność.

ld-250 311019 6991x d sol

Szybszy zwrot z inwestycji: model LD-250 umożliwia klientom załadunek większej ilości materiałów na mobilnego robota, co pozwala na mniejszą liczbę przejazdów z cięższymi partiami materiału, zwiększając zwrot z inwestycji. Klienci mogą łączyć i dopasowywać do siebie roboty LD, aby stworzyć najbardziej wydajny i elastyczny system transportu materiałów.

Możliwości dostosowania: seria LD to najbardziej elastyczne rozwiązania mobilne dla środowisk przemysłowych. Model LD-250 można z łatwością dostosować do potrzeb klienta za pomocą modułów taśmociągów, systemów kurierskich i adaptacyjnych mechanizmów transportu materiałów. LD-250 wykorzystuje także możliwość dostosowywania flot urządzeń mobilnych firmy Omron za pomocą akcesoriów zwiększających wydajność, takich jak system HAPS*1, lasery boczne czy narzędzia wizyjne do lokalizacji Acuity*2.

Integracja modelu LD-250 z robotami współpracującymi Omron TM otwiera również nowy rynek ciężkich „manipulatorów mobilnych”, które oprócz zadań manipulacyjnych mogą transportować materiały.

Nowy model LD-250 jest już dostępny w naszych biurach sprzedaży na całym świecie.

*1. HAPS: High Accuracy Positioning System (system pozycjonowania o dużej dokładności).

*2. Acuity: opatentowana technologia Acuity zapewnia dodatkowe metody „lokalizacji”, pomagając mobilnemu robotowi dostosować się do często zmieniającego się otoczenia.

Źródło: Omron

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj