Rittal, Eplan i GEC na targach Hannover Messe 2022 – Usieciowione ekosystemy IT koniecznością dla inteligentnej fabryki

304

Cele cyfrowej transformacji są jasne – większa transparencja, szybkość i zrównoważony rozwój w produkcji oraz eksploatacji. Warunkiem koniecznym są zdigitalizowane oraz usieciowione ekosystemy w przemyśle oraz IT – w budowie maszyn i urządzeń, automatyce, rozwiązaniach IIoT, w infrastrukturach IT czy inteligentnych usługach. Rittal, Eplan i German Edge Cloud – po raz pierwszy na wspólnym stoisku na targach Hannover Messe 2022, przedstawiły koncepcję jak połączyć te światy i wspierać przedsiębiorstwa na drodze do inteligentnej fabryki. Główny akcent położono na rozwiązania dla efektywnej, bezpiecznej i zrównoważonej eksploatacji urządzeń oraz procesów produkcji.  

W wielu firmach inteligentna fabryka wraz ze sztuczną inteligencją, aplikacjami czasu rzeczywistego, 5G i Przemysłu 4.0 jest ciągle jeszcze przyszłością. Praktyka w przemyśle wytwórczym pokazuje, że po około dziesięciu latach „Przemysłu 4.0” nadal nie został jeszcze wyczerpany optymalny potencjał cyfryzacji a  w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych dopiero teraz przystępuje się do działania.

„Jeżeli firmy chcą wytwarzać swoje produkty maksymalnie elastycznie, szybko, ekonomicznie i w zrównoważony sposób to potrzebują zintegrowanej cyfrowo produkcji oraz pełnego usieciowienia swoich procesów i ekosystemów”, mówi Markus Asch, CEO Rittal International. „Friedhelm Loh Group korzysta z doświadczenia w dziedzinie przemysłu i wiedzy technologicznej Rittal, Eplan oraz German Edge Cloud. Celem jest jeszcze ściślejsze połączenie postrzeganych często jako osobnych światów – budowy maszyn i urządzeń, automatyki, IIoT i IT oraz uzyskanie dodatkowych korzyści dla klientów”.

Główny akcent wspólnej ekspozycji targowej na HMI położono na rozwiązania dla efektywnej, bezpiecznej i zrównoważonej eksploatacji urządzeń.

Cyfrowe procesy – od projektowania do serwisu

Platforma Eplan występuje jako system inżynieryjny, standardowe dane, interfejsy i uzupełniające usługi chmurowe zapewniające ciągłość i transparencję przebiegu procesów w całym łańcuchu tworzenia wartości – od projektowania przez produkcję i rozruch, aż po eksploatację urządzeń. Eplan zaprezentował aktualną platformę Eplan 2022 wraz z obiektowym zarządzaniem artykułami, nowym centrum wstawiania i inteligentnie powiązanymi rozwiązań chmurowych. Ponadto w Hanowerze przedstawiona została przyszła platforma Eplan 2023, która znacznie ułatwi zarządzanie makrami schematów elektrycznych w związku z międzynarodowymi normami i standardami. Kolejne innowacje, które  można zobaczyć na targach to nowy silnik graficzny i centralny system zarządzania artykułami. Prezentowane zostały również  takie nowości jak Eplan Data Portal Request Process, w którym przedsiębiorstwa mogą zamawiać w systemie kredytowym indywidualne dane artykułów w standardzie danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj