Relacja: Targi Evertiq Expo w Warszawie z rekordem frekwencji

121

Za nami 9. edycja targów Evertiq Expo organizowanych dla przedstawicieli i miłośników branży elektronicznej. Podczas tegorocznego wydarzenia, które odbyło się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, organizatorzy odnotowali rekord frekwencji. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyła się towarzysząca targom konferencja z całodziennymi prelekcjami, a także pokaz Łazika Marsjańskiego oraz elektrycznego bolidu PWR Racing Team.

Evertiq organizuje targi dla branży elektronicznej od 2011 roku. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do osób i firm, które projektują elektronikę, produkują ją lub też zajmują się jej dystrybucją. W tym roku, w warszawskiej edycji wydarzenia, na Stadionie PGE Narodowym uczestniczyły 1334 osoby, co stanowi rekord frekwencji. Święto elektroniki pod brandem Evertiqa przyciągnęło ponad 160 wystawców z 19 różnych krajów.

Całodzienne prelekcje ekspertów

Targom Evertiq Expo towarzyszyła, tradycyjnie, całodzienna konferencja. W tym roku otworzył ją Maciej Kaźmierczak z Comarch S.A. prelekcją na temat IoT Mesh, określając metody komunikacji między urządzeniami, definiując politykę bezpieczeństwa z uwzględnieniem szyfrowania, a także opowiadając m.in. o zestawie narzędzi wspierających zarówno do symulacji, analizy, jak i monitorowania projektowanej sieci. Mikrofon przejął następnie Adam Lipiec z Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny, który dokonał przeglądu wybranych typów płytek drukowanych oraz technologii ich wytwarzania. Następnie wystąpił gość specjalny: zespół młodych inżynierów z AGH Space Systems, którzy opowiadali zebranym o rozwoju inżynierii kosmicznej w projektach ich grupy. Kolejne prelekcje wygłosili m.in. eksperci z  firm: InnoLas Solutions GmbH, DACPOL / KERAFOL, Sowa Electronics, AdoptSMT Polska, Nordson Electronic Solutions, Amtest Group, Rochester Electronics oraz IBL-Löttechnik GmbH. Wystąpienia odbywały się aż do końca expo.

Dyskusje o przyszłości branży

Dyskusje, zarówno podczas branżowych wystąpień, jak i w tzw. kuluarach, toczyły się wokół kluczowych wydarzeń z rynku z ostatnich dziesięciu miesięcy, a także prognoz na kolejny rok. Rozmowy dotyczyły m.in. spadku koniunktury na rynku półprzewodników, potencjalnych skutków unijnej ustawy o chipach i sposobach, w jakie branża może rozwiązać problem niedoboru wykwalifikowanych pracowników. Nie zabrakło również rozmów na temat ostatnich, dużych inwestycji ogłoszonych w Polsce.

Kosmiczne i motoryzacyjne atrakcje

Sporą atrakcją dla uczestników targów był przywieziony przez AGH Space System łazik marsjański, który przechadzał się przez cały dzień korytarzami Stadionu. Duże zainteresowanie wzbudził również elektryczny bolid zaprojektowany i zbudowany przez PWR Racing z Politechniki Wrocławskiej, którego mecenasem było RS.

Szczytny cel wydarzenia

Tegorocznemu wydarzeniu przyświecał również szczytny cel – wsparcie badań nad rakiem piersi. Wielu uczestników, wspólnie z organizatorami, założyło różowe wstążki, które zapoczątkowały wiele rozmów o tym, jak branża elektroniczna może przyczynić się do rozwoju medycyny, a także o prywatnych przeżyciach.

— Tegoroczną edycję warszawskich targów Evertiq Expo zaliczamy nie tylko do udanych, ale i do rekordowych. Cieszymy się, że mogliśmy gościć podczas wydarzenia tak pokaźną grupę miłośników elektroniki, a także wiele czołowych firm z branży. Polska jest szczególnym punktem na naszej targowej mapie, bo to właśnie w tym kraju dostrzegany jest ogromny potencjał dla rozwoju wielu obszarów elektroniki. Nie możemy się już doczekać kolejnych edycji naszych targów, kolejny przystanek w Polsce to Kraków — mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Patronami medialnymi Evertiq Expo Warszawa byli: Magazyn Przemysłowy oraz portale Elektrotechnikautomatyk.pl, Portalprzemyslowy.pl, Automatykaprzemyslowa.pl, Inzynierur.pl oraz Sluzby-ur.pl. Kolejne targi branży elektronicznej pod marką Evertiq w Polsce odbędą się w czerwcu 2024 roku w Krakowie.

Źródło: Good One PR