RBTXpert od igus: wirtualne spotkanie ze specjalistą w zakresie Ekonomicznej Automatyzacji

364

Nowa usługa pomaga klientom wdrożyć projekt automatyzacji i zapewnić szybki zwrot z inwestycji. Niskokosztowa automatyzacja i korzyści z szybkiego zwrotu z inwestycji – ale w jaki sposób? To pytanie jest często zadawane nie tylko przez nowicjuszy w dziedzinie automatyki. RBTXpert to usługa zapewniająca natychmiastowe wsparcie, aby Państwa projekt zakończył się sukcesem. Podczas spotkania, nasz specjalista pomaga przy wyborze odpowiednich komponentów, sprawdza ich kompatybilność oraz zapewnia wsparcie podczas uruchomienia.

Celem RBTX.com jest zebranie wszystkich dostępnych rozwiązań z zakresu Ekonomicznej Automatyzacji na jednej platformie i uczynić ją przejrzystą oraz prostą w użyciu. Poprzez stronę internetową użytkownicy mogą za pomocą kilku kliknięć skompletować własne, ekonomiczne rozwiązanie w zakresie robotyzacji. Nie wszyscy użytkownicy jednak od początku wiedzą, czego dokładnie potrzebują i co mogą zastosować w swoim projekcie. „Dla klienta najważniejsza jest jego indywidualna aplikacja. Klienci wiedzą, które operacje powinny być zautomatyzowane”, mówi Jens Klärner, właściciel produktu na platformie RBTX. „Nowy RBTXpert pomaga dobrać odpowiednie komponenty i najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie, które będzie działać bezpiecznie.”

Prosty sposób na automatyzację przy pomocy RBTXpert

Na początku każdego projektu pojawia się pytanie: „Co i jak mógłbym zautomatyzować?” By na nie odpowiedzieć, osoba zainteresowana po prostu wybiera wolny termin spotkania za pomocą RBTXpert, a następnie opisuje swój projekt podczas wideo rozmowy. Nasi specjaliści od procesów automatyzacji pomagają znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Podczas zdalnego spotkania, omawiane są zalety różnych kinematyk i akcesoriów robota oraz możliwości ich wykorzystania. Następnie RBTXpert przygotowuje wiążącą ofertę z ustaloną ceną. W celu lepszego pokazania naszych rozwiązań firma igus utworzyła „strefę testową dla klientów”, gdzie na powierzchni 400 metrów kwadratowych, można przetestować i zoptymalizować realizację zaplanowanej automatyzacji. Istnieje również możliwość zbudowania indywidualnego stanowiska testowego, z użyciem detali wysłanych do firmy igus przez klienta. Na końcu bezpłatnej konsultacji klient otrzymuje pewność wykonalności projektu automatyzacji. Jeśli klient zdecyduje się na realizację, komponenty są dostarczane w przeciągu kilku tygodni. Podczas uruchamiania RBTXpert pomaga ponownie w ramach projektu. „Nasze typowe projekty generują koszty wyposażenia rzędu 8000 euro i około 20 godzin pracy nad integracją” – wyjaśnia Radosław Sobociński, manager ds. Ekonomicznej Automatyzacji w firmie igus. „Usługa ta jest skierowana do projektów, których koszt wyposażenia wynosi od 3000 do 25 000 euro, a nakład pracy na integrację jest mniejszy niż 100 godzin. „Bardziej złożone projekty, które nie mogą być jeszcze realizowane przy użyciu Ekonomicznej Automatyzacji i RBTXpert, będą uwzględnione w naszym planie rozwoju”, dodaje Sobociński.

Platforma internetowa oferująca duży wybór niskokosztowych robotów

Szeroki wybór produktów z zakresu Ekonomicznej Automatyzacji jest dostępny na platformie RBTX.com. Podstawowy szkielet elektromechaniczny można wybrać z pomiędzy oferty ramion robotycznych, robotów delta, czy robotów kartezjańskich firmy igus, ale także robotów innych dostawców. Podczas następnego kroku, ta 'baza’ uzupełniana jest poszczególnymi elementami różnych producentów, takimi jak chwytaki, systemy wizyjne, czy systemy sterowania. Oferta produktów jest stale rozszerzana, np. o innowacje firmy igus, takie jak w pełni zintegrowana trybo-przekładnia falowa ReBeL z silnikiem BLDC, enkoderem absolutnym. To z ich pomocą powstaje robot drylin Scara, modułowy robot o czterech stopniach swobody, który będzie dostępny od tego lata. „To pokazuje, że Platforma RBTX staje się coraz większa i bardziej atrakcyjna zarówno dla klientów, jak i dostawców ekonomicznej automatyzacji oraz zbliża do siebie obie strony”, podkreśla Jens Klärner. „Klient może być pewien, że wszystkie poszczególne komponenty będą ze sobą bezproblemowo współpracować. RBTXpert jeszcze to poszerza, upewniając klienta, że jest to właściwy wybór. Dzięki temu rozpoczęcie pracy z Ekonomiczną Automatyzacją, charakteryzującą się szybkim zwrotem z inwestycji, jest jeszcze łatwiejsze dla wielu osób”.

Źródło: IGUS