Przyszłość branży opakowaniowej

261

Większość zakładów przemysłu spożywczego i napojowego przeznacza około 30% zasobów użytkowych na działania CIP, tracąc cenny czas na modyfikację maszyn bądź linii produkcyjnych. Wózki CIP do czyszczenia instalacji na miejscu, które nie są wyposażone w czujniki ani oprogramowanie analityczne, mogą pracować w niepotrzebnie długich cyklach wstępnych, co powoduje stratę czasu i zasobów, a także konieczność ręcznego raportowania, co jest czasochłonne i może być przyczyną licznych błędów. Nowe oprogramowanie analityczne automatyzuje monitorowanie i raportowanie urządzeń do czyszczenia (CIP) i parowania (SIP) na miejscu, co pozwala operatorom optymalizować wykorzystanie zasobów, porównywać z innymi cyklami i generować zautomatyzowane raporty. Wygenerowane dane można wykorzystywać do podejmowania decyzji, które pozwolą zredukować zużycie energii elektrycznej i wpłyną na poprawę wydajności systemu i w rezultacie całego obiektu.

Aventics-AF2-Durchflusssensor

W większości zakładów produkcji opakowań wykorzystuje się instalacje pneumatyczne wymagające sprężonego powietrza, którego wytworzenie może pochłaniać znaczne ilości energii elektrycznej. Część powietrza można niestety stracić na skutek niewykrytych nieszczelności, co oznacza marnowanie energii i wiąże się z ponoszeniem niepotrzebnych kosztów. Inteligentne czujniki przepływu sprawdzają się w wykrywaniu nieszczelności w instalacjach pneumatycznych. Obecnie są dostępne modele o wysokim przepływie, które mogą pomóc obniżyć zużycie energii w większych liniach oraz instalacjach pneumatycznych. Zwiększenie wydajności umożliwia pracownikom dokładną obserwację zużycia sprężonego powietrza, szybką identyfikację i eliminację nieszczelności oraz optymalizację efektywności energetyczną w całym zakładzie produkcyjnym.

Bezprecedensowe korzyści teraz – i w przyszłości

Przyszłość branży opakowaniowej rysuje się w jasnych barwach, a branża ta przekształca się z każdym krokiem. Producenci z branży CPG, OEM oraz dostawcy technologii podejmują nieustanną współpracę mającą na celu opracowanie rozwiązań, które pozwolą sprostać najbardziej wymagającym wyzwaniom w zakresie nowych opakowań oraz innowacyjnych metod produkcji. Natomiast, każda innowacja niesie ze sobą niespotykane dotąd korzyści i możliwości, które pozwolą na osiąganie przez firmy ambitnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Źródło: EMERSON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj