Przepis na sukces targów ITM INDUSTRY EUROPE

88

Firma DESPOL TECHNIKI MONTAŻOWE Sp. z o.o. na żywo zaprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania i urządzenia w zakresie technologii montażowych i inteligentnych systemów automatyki.

Podążamy za światowymi trendami i wspieramy naszych klientów w realizacji idei inteligentnego zakładu. Na naszym stoisku znajdą się m.in.: robot 6-osiowy z zamontowanym automatycznym podajnikiem do wkrętów, urządzenie testujące hamulce elektryczne w silnikach elektrycznych z użyciem kluczy DC i autorskiego oprogramowania, jak również automatyczne podajniki do śrub i wkrętów do pracy ręcznej i automatycznej, wkrętarki elektryczne DC z tensometrycznym przetwornikiem siły w wykonaniu kablowym i akumulatorowym, a także ramiona reakcyjne z systemem detekcji pozycji czy też znakowarki laserowe. Nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół inżynierski z przyjemnością przedstawi działanie i omówi wszelkie kwestie techniczne. – zapowiada Maciej Jaworski, Prezes Zarządu Despol Techniki Montażowe Sp. z o.o.

MATRIX MACHINE TOOL (Coventry) Ltd, z Wielkiej Brytanii, przedstawi przykładowe maszyny do szlifowania gwintów i kół zębatych. Firma ma ponad 100 letnie doświadczenie w budowie precyzyjnych maszyn CNC i urządzeń pracujących na całym świecie.

Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się również z ofertą firmy S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne, na której stoisku goście targowi będą mogli zapoznać się m.in. z narzędziami do okrawania XEBEC, wygładzania BRM Brush Research Manufacturing, obróbek kształtowych BRIGHETTI MECCANICA i REV TOOLS oraz nagniatakami YAMATO, skanerami automatycznej identyfikacji IOSS oraz produktami do znakowania powierzchni.

Zaprezentujemy próbkę możliwości jednej z przodujących marek znakowarek firmy BORRIES. Będzie również możliwe zapoznanie się z produktami firmy ADVANEX do wzmacniania gwintów lub zabezpieczeń nakrętek przed odkręceniem, okrawarkami ostrzowymi MICHIGAN, europejskimi dłutownicami do metalu CAMS, frezami składanymi POLLEDRI oraz narzędziami ściernymi REX-CUT. Posiadamy również ciekawe wyposażenie do automatyzacji produkcji, jak np. wrzeciona napędowe do robotów MANNESMANN DEMAG lub urządzeń specjalizowanych oraz wiele narzędzi wykorzystywanych między innymi w przemyśle obronnym, lotniczym i automotive. Ciekawym zakresem naszej oferty są centra obróbcze do obróbki wielkogabarytowej firmy PAMA stosowane m.in. w sektorze obronnym, energetycznym, lotniczym i maszynowym– zdradza szczegóły Adam Paczuski, Dyrektor handlowy S.T.M.

Z kolei VISIMIND zaprezentuje na targach- wielowiązkowe skanery laserowe Velodyne dla potrzeb intralogistyki, nowy skaner kierunkowy Velarray dla robotyki i autonomicznego transportu a także rozwiązanie software o nazwie “Vella Development Kit” do teledetekcji i klasyfikacji obiektów znajdujących się w ruchu.

Automatyzacja to od dłuższego czasu dominujący trend w nowoczesnych firmach branży przemysłowej, w który wpisuje się także oferta METAL TEAM. – Podczas tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE skupiamy się wokół automatyzacji procesów obróbczych. Tworzenie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji to jeden z kierunków naszej działalności, który z sukcesem realizujemy od wielu lat. W tym roku zaprezentujemy dwa systemy załadunku typu REXIO naszego projektu. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy automat tokarski Miyano model ANX 42SYY z innowacyjną technologią łamania wióra LFV, dwoma głowicami rewolwerowymi  wyposażonymi w osie Y z możliwością jednoczesnej pracy 4 narzędziami na obu głowicach. Drugą nowością na polskim rynku jest automat wzdłużny Cincom L20 XII ATC marki Citizen wyposażony w automatyczny zmieniacz narzędzi z osią B. Maszyna ta gwarantuje wszechstronność centrum tokarskiego w połączeniu z szybkością automatu wzdłużnego – mówi Andrzej Janicki, prezes firmy METAL TEAM.

Podczas obróbki wiórowej metali kluczowym czynnikiem umożliwiającym pełne wykorzystanie możliwości narzędzi jest prawidłowe obliczenie parametrów procesu skrawania. Uczestnicy targów, którzy będą chcieli zaczerpnąć wiedzy od lidera branży mogą wziąć udział w wykładzie firmy SANDVIK COROMANT na Scenie Trendów dla Przemysłu. Eksperci 1 czerwca o godz. 12.30 przybliżą temat pt.: „Zrównoważona obróbka skrawaniem metali: z korzyścią dla ludzi, planety i zysku”.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast. Targom towarzyszyć będzie także dwudniowy Kongres INDUSTRY NEXT (31.05-1.06.2022).

Więcej na: www.itm-europe.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Ewa Gosiewska

PR Manager, ewa.gosiewska@grupamtp.pl,

tel. +48 61 869 23 35, kom: +48 539 777 553