Przepis na sukces targów ITM INDUSTRY EUROPE

259

Kalejdoskop nowych rozwiązań dla przemysłu, technologie addytywne, panele dyskusyjne, warsztaty z robotyzacji a także widowiskowe pokazy i premiery produktowe – to wszystko czeka spragnionych aktualnych trendów w przemyśle na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie, które jest najważniejszym spotkaniem liderów branży w tej części Europy potrwa cztery dni od 31 maja do 3 czerwca. Program zapowiada się imponująco a część wystawców już zdradza co pokaże na swoim stoisku.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE wracają do tradycji spotkań w ciepłej, czerwcowej aurze a także do imponującego metrażu ekspozycji, która w tej edycji zajmie łącznie aż pięć pawilonów.

Czujemy tę niesamowitą energię i stan wyczekiwania na targi. Do grona wystawców cały czas dołączają nowi. Spodziewamy się ponad czterystu firm zarówno z kraju jak i z zagranicy. Jeśli do tego dodać bogaty program wydarzeń towarzyszących to mamy gotowy przepis na dobrze spędzony czas dla wszystkich zainteresowanych innowacjami w przemyśle – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Technologie addytywne

Z inicjatywy wystawców i partnerów związanych z targami 3D SOLUTIONS, cała ekspozycja technologii addytywnych została w tym roku przeniesiona do flagowej oferty targów ITM INDUSTRY EUROPE. Do dyspozycji zwiedzających podobnie jak w latach ubiegłych będą m.in.: prezentacje drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z nowymi trendami „na żywo”. Zainteresowani potencjałem technologii przyrostowych będą mogli obejrzeć nowości z tej dziedziny w ramach ekspozycji ITM Industry Europe. Na zwiedzających czekają nie tylko premiery produktów prezentowane na stoiskach, ale także specjalne pokazy.

Przemysł coraz wyraźniej dostrzega korzyści z zastosowania druku 3D w swojej działalności. Technologie przyrostowe podobnie jak skanery 3D stały się nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno małych biur projektowych jak i dużych fabryk.

Część wystawców ITM INDUSTRY EUROPE w swoich zakładach produkcyjnych już korzysta z technologii skanowania i druku 3D. Dzięki temu mają możliwość uzyskania części zamiennej w dużo krótszym czasie niż metodami tradycyjnymi. Technologie, materiał i system dostosowany jest do konkretnych potrzeb produkcyjnych. Pandemia, problemy z łańcuchem dostaw przyśpieszyły ten procesy. Druk 3D stał się alternatywą pozwalającą wytwarzać poszczególne elementy bezpośrednio w fabrykach. Wsłuchując się w głosy branży postanowiliśmy w tym roku ekspozycję prezentowaną do tej pory na wydzielonej przestrzeni 3D Solutions jeszcze silniej połączyć z przemysłem. Dlatego w tym roku technologie addytywne będą bardzo istotną częścią ekspozycji targów ITM INDUSTRY EUROPE- dodaje Anna Lemańska-Kramer.

W trakcie targów zaplanowano nie tylko ekspozycję firm z branży druku 3D, ale także ciekawy program wydarzeń i pokazów związanych z technologiami przyrostowymi.

Trendy druku 3d

O teraźniejszości i przyszłości druku 3D opowie Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu SYGNIS SA – jednej z niewielu spółek z rynku New Connect, które wykorzystują technologie addytywne do akceleracji innowacyjnych projektów w sektorze deeptech. Podczas prelekcji firmy SYGNIS SA zostaną poruszone wątki najbardziej obiecujących trendów w wykorzystaniu możliwości druku przestrzennego w rozwoju nowych technologii hardware, biotechnologii, nanotechnologii i energetyki. Panel pt.: „Techniki addytywne w służbie ludzkości. Jak szybciej osiągnąć przełomowe wyniki badań w zróżnicowanych dziedzinach nauki?” zostanie zorganizowany podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE 1 czerwca o godz. 11.00.

Premierowe skanowanie

Podczas targów ITM Industry Europe firma SMARTTECH premierowo zaprezentuje najnowsze rozwiązanie do kompleksowej kontroli jakości obiektów wielkogabarytowych – SMARTTECH3D Photogrammetry. To pierwszy taki pokaz w Polsce i cztery dni niezapomnianych wrażeń.

Prezentowane rozwiązanie to przenośny współrzędnościowy system pomiarowy oparty o analizę fotografii cyfrowych. Tworzy on trójwymiarową mapę markerów rozmieszczonych na obiekcie. Mapa ta może być użyta bezpośrednio do procesów kontroli jakości, lub powiązana z pomiarem optycznym.  Dzięki pełnej integracji ze skanerami SMARTTECH3D system umożliwia skanowanie kluczowych elementów wysokogabarytowych obiektów z dużą dokładnością w tym samym układzie współrzędnych. Daje to możliwość kompleksowej kontroli jakości całego obiektu wielkogabarytowego (mapa markerów) oraz szczegółowej analizy wybranego fragmentu (skan 3D).

Włączenie fotogrametrii do procesu skanowania 3D pozwala na połączenie skanowania w wysokiej rozdzielczości z ogólną kontrolą jakości wymiarów przy jednoczesnym skróceniu czasu pozyskania danych. Całościowy model uzyskujemy w postaci mapy markerów,  skupiając się na newralgicznych częściach obiektu tworząc wysokorozdzielcze skany 3D. Dzięki takiemu podejściu oszczędzamy do 60% czasu podczas kontroli wymiarowej, a co za tym idzie redukujemy koszty i zwiększamy efektywność pracy – podkreśla Anna Gębarska, Dyrektor Zarządzająca SMARTTECH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj