Kalejdoskop nowych rozwiązań dla przemysłu, technologie addytywne, panele dyskusyjne, warsztaty z robotyzacji a także widowiskowe pokazy i premiery produktowe – to wszystko czeka spragnionych aktualnych trendów w przemyśle na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie, które jest najważniejszym spotkaniem liderów branży w tej części Europy potrwa cztery dni od 31 maja do 3 czerwca. Program zapowiada się imponująco a część wystawców już zdradza co pokaże na swoim stoisku.
Targi ITM INDUSTRY EUROPE wracają do tradycji spotkań w ciepłej, czerwcowej aurze a także do imponującego metrażu ekspozycji, która w tej edycji zajmie łącznie aż pięć pawilonów.
– Czujemy tę niesamowitą energię i stan wyczekiwania na targi. Do grona wystawców cały czas dołączają nowi. Spodziewamy się ponad czterystu firm zarówno z kraju jak i z zagranicy. Jeśli do tego dodać bogaty program wydarzeń towarzyszących to mamy gotowy przepis na dobrze spędzony czas dla wszystkich zainteresowanych innowacjami w przemyśle – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.
Technologie addytywne
Z inicjatywy wystawców i partnerów związanych z targami 3D SOLUTIONS, cała ekspozycja technologii addytywnych została w tym roku przeniesiona do flagowej oferty targów ITM INDUSTRY EUROPE. Do dyspozycji zwiedzających podobnie jak w latach ubiegłych będą m.in.: prezentacje drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z nowymi trendami „na żywo”. Zainteresowani potencjałem technologii przyrostowych będą mogli obejrzeć nowości z tej dziedziny w ramach ekspozycji ITM Industry Europe. Na zwiedzających czekają nie tylko premiery produktów prezentowane na stoiskach, ale także specjalne pokazy.
Przemysł coraz wyraźniej dostrzega korzyści z zastosowania druku 3D w swojej działalności. Technologie przyrostowe podobnie jak skanery 3D stały się nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno małych biur projektowych jak i dużych fabryk.
– Część wystawców ITM INDUSTRY EUROPE w swoich zakładach produkcyjnych już korzysta z technologii skanowania i druku 3D. Dzięki temu mają możliwość uzyskania części zamiennej w dużo krótszym czasie niż metodami tradycyjnymi. Technologie, materiał i system dostosowany jest do konkretnych potrzeb produkcyjnych. Pandemia, problemy z łańcuchem dostaw przyśpieszyły ten procesy. Druk 3D stał się alternatywą pozwalającą wytwarzać poszczególne elementy bezpośrednio w fabrykach. Wsłuchując się w głosy branży postanowiliśmy w tym roku ekspozycję prezentowaną do tej pory na wydzielonej przestrzeni 3D Solutions jeszcze silniej połączyć z przemysłem. Dlatego w tym roku technologie addytywne będą bardzo istotną częścią ekspozycji targów ITM INDUSTRY EUROPE- dodaje Anna Lemańska-Kramer.
W trakcie targów zaplanowano nie tylko ekspozycję firm z branży druku 3D, ale także ciekawy program wydarzeń i pokazów związanych z technologiami przyrostowymi.
Trendy druku 3d
O teraźniejszości i przyszłości druku 3D opowie Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu SYGNIS SA – jednej z niewielu spółek z rynku New Connect, które wykorzystują technologie addytywne do akceleracji innowacyjnych projektów w sektorze deeptech. Podczas prelekcji firmy SYGNIS SA zostaną poruszone wątki najbardziej obiecujących trendów w wykorzystaniu możliwości druku przestrzennego w rozwoju nowych technologii hardware, biotechnologii, nanotechnologii i energetyki. Panel pt.: „Techniki addytywne w służbie ludzkości. Jak szybciej osiągnąć przełomowe wyniki badań w zróżnicowanych dziedzinach nauki?” zostanie zorganizowany podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE 1 czerwca o godz. 11.00.
Premierowe skanowanie
Podczas targów ITM Industry Europe firma SMARTTECH premierowo zaprezentuje najnowsze rozwiązanie do kompleksowej kontroli jakości obiektów wielkogabarytowych – SMARTTECH3D Photogrammetry. To pierwszy taki pokaz w Polsce i cztery dni niezapomnianych wrażeń.
Prezentowane rozwiązanie to przenośny współrzędnościowy system pomiarowy oparty o analizę fotografii cyfrowych. Tworzy on trójwymiarową mapę markerów rozmieszczonych na obiekcie. Mapa ta może być użyta bezpośrednio do procesów kontroli jakości, lub powiązana z pomiarem optycznym. Dzięki pełnej integracji ze skanerami SMARTTECH3D system umożliwia skanowanie kluczowych elementów wysokogabarytowych obiektów z dużą dokładnością w tym samym układzie współrzędnych. Daje to możliwość kompleksowej kontroli jakości całego obiektu wielkogabarytowego (mapa markerów) oraz szczegółowej analizy wybranego fragmentu (skan 3D).
– Włączenie fotogrametrii do procesu skanowania 3D pozwala na połączenie skanowania w wysokiej rozdzielczości z ogólną kontrolą jakości wymiarów przy jednoczesnym skróceniu czasu pozyskania danych. Całościowy model uzyskujemy w postaci mapy markerów, skupiając się na newralgicznych częściach obiektu tworząc wysokorozdzielcze skany 3D. Dzięki takiemu podejściu oszczędzamy do 60% czasu podczas kontroli wymiarowej, a co za tym idzie redukujemy koszty i zwiększamy efektywność pracy – podkreśla Anna Gębarska, Dyrektor Zarządzająca SMARTTECH.