Początek roku stawia przed polskimi przedsiębiorcami sektora przemysłowego nowe wyzwania, m.in. te związane z wdrażaniem automatyzacji. W 2021 roku koncepcja Przemysłu 4.0 nie jest więc już sama w sobie trendem, ale koniecznością, by zmaksymalizować efektywność produkcji oraz utrzymać pozycję rynkową mimo trudnych warunków gospodarczych wynikających z trwającej pandemii. W Comarch jesteśmy gotowi pomóc naszym klientom wykorzystać potencjał ich firm także w 2021 roku i w kolejnych latach.
Przemysł 4.0 z Comarch – wykorzystaj maksymalnie potencjał swojej firmy
Bezawaryjna i ciągła produkcja oraz wykorzystanie pełnej efektywności to dążenie każdego przedsiębiorcy w sektorze produkcyjnym. Jak zatem zrealizować te dążenia i zmaksymalizować produkcję? Wieloletnie doświadczenie Comarch oraz case studies naszych klientów, pokazało jak wielką rolę odgrywa automatyzacja – związana ściśle ze wdrażaniem rozwiązań Przemysłu 4.0. Kompleksowość rozwiązań Comarch dla Przemysłu 4.0 pozwala na realizację postawionych KPI poprzez:
- zwiększenie wydajności produkcji,
- stały monitoring urządzeń i generowanie raportów OEE,
- stały dostęp do istotnych danych pozyskanych z linii produkcyjnych,
- zapobiegnie przestojom i awariom, które mogą spowolnić produkcję.
Istotą proponowej przez Comarch automatyzacji produkcji jest to, że nie jest konieczna całkowita wymiana istniejącej infrastruktury, ale dodanie do niej oprogramowania i czujników poprzez retrofitting, które pozwolą kontrolować produkcję w czasie rzeczywistym.
Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem rozwiązań dla Przemysłu 4.0, weź udział w darmowym webinarze z ekspertami Comarch i dowiedz się więcej >>
Praktyczne zastosowanie rozwiązań Comarch dla Przemysłu 4.0 – case Ditzler AG
Niemalże każdy z naszych klientów dąży do optymalizacja produkcji oraz jej kosztów. Naszym klientom, również rzeczonemu producentowi mrożonek – Ditlzer zależało na retrofittingu istniejącej infrastruktury. Wiąże się to z jej integracją (w tym maszyn różnej generacji) oraz oprogramowań, które tak jak w przypadku wymagań naszego klienta miały spełniać standardy bezpieczeństwa informacji i niezawodności. Ditzler będąc firmą branży spożywczej musi spełniać nie tylko powyższe standardy, ale także kłaść nacisk na wysoką jakoś wytwarzanej żywności. Stąd też wyzwanie stanowiło stworzenie także warunków pozwalających na monitorowania produkcji i pozyskiwania cyfrowych raportów w czasie rzeczywistym. Implementacja rozwiązań Comarch pozwoliła zwiększyć ROI oraz zautomatyzować proces generowania etykiet i raportów.
Głównym powodem decyzji o wyborze rozwiązania IoT Industry 4.0 firmy Comarch było zapotrzebowanie na nowoczesną i otwartą platformę komunikacyjną dla wszystkich przyszłych projektów cyfryzacji produkcji. Jednocześnie musieliśmy stawić czoła wyzwaniu, jakim było zintegrowanie różnych generacji maszyn, z naciskiem na standaryzację, niezawodność i bezpieczeństwo informacji. Firma Comarch jako twórca oprogramowania i rozwiązań, a także producent sprzętu do montażu w ramach modernizacji, okazała się partnerem, który łączy oba te światy. Krótki, czteromiesięczny czas trwania projektu wymagał sprawnej realizacji projektu, którego poszczególne etapy były nadzorowane i realizowane zdalnie przez Comarch w Krakowie. Przy takim podejściu zawsze korzystaliśmy z całej wiedzy bezpośrednio u źródła. – Andy Kunz – Szef działu IT/BPM
Poznaj case Ditzlera >> Zapraszamy do kontaktu poprzez stronę online: COMARCH