Prosta migracja z systemów analogowych na IP z konwerterem Panasonic

801

Panasonic wprowadził konwerter koncentryczny, który pozwala integratorom zastąpić system kamer analogowych kamerami sieciowymi z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury do transmisji LAN po kablu koncentrycznym.

Po stronie nadajnika system wykorzystuje moduł WJ-PC200, zaś po stronie odbiornika: 1-kanałowy moduł WJ-PR201 lub 4-kanałowy moduł WJ-PR204. Zadaniem konwertera jest ułatwienie migracji z systemów analogowych na IP i tym samym zmniejszenie kosztów oraz przestrzeni potrzebnej do instalacji kamer sieciowych.

Moduł WJ-PC200 jest trzykrotnie mniejszy od poprzedniego modelu, co oznacza, że ​​często można go zainstalować w istniejącej już zewnętrznej obudowie kamery. Natomiast moduły odbiornika WJ-PR201/204 są o połowę mniejsze od swoich poprzedników. Co ważne, moduł odbiornika WJ-PR204 pozwala na podłączenie do czterech kamer sieciowych, a umieszczenie obok siebie czterech takich odbiorników w szafie instalacyjnej, umożliwia obsługę aż do 16 kamer.

Zestaw zapewnia szybką transmisję – z prędkością co najmniej 35 Mb/s w przypadku połączeń TCP i 45 Mb/s w przypadku połączeń UDP. Co ważne, aby nawiązać połączenie wystarczy podłączyć kabel koncentryczny do zestawu. Konfiguracja nie jest konieczna.

Dodatkową zaletą nowego systemu jest to, że kamery mogą być instalowane w dużych odległościach od odbiornika, znacznie większych niż jest to zazwyczaj osiągalne przy użyciu kabla LAN. W przypadku połączeń PoE+, zestawu można używać na dystansach do 300 m, zaś w przypadku połączeń PoE do 500 m. Z kolei wykorzystując zestaw koncentryczny z adapterem AC i kablem koncentrycznym RG-6/U, dystans można zwiększyć aż do dwóch kilometrów, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku systemu monitoringu obwodowego.

Koncentryczny konwerter pozwala na budowę systemów opartych na protokole IP, wykorzystujących najnowsze kamery bez ponoszenia kosztów związanych z okablowaniem całego budynku. Co więcej, zgodność z technologią PoE + oznacza, że ​​możliwe jest zasilanie kamer – mówi Gerard Fígols, Product Marketing Manager w Panasonic Security Solutions.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/