Ponad 200 000 osób skorzystało z Akademii Universal Robots. Polska liderem państw CEE

174

Universal Robots, wiodący na świecie producent robotów współpracujących (cobotów), od 2016 roku oferuje szkolenia z zakresu robotyki. W ciągu tych 7 lat UR zbudował 119 ośrodków szkoleniowych na całym świecie, z których skorzystało już 200 000 entuzjastów robotyki, w tym ponad 10,5 tysiąca osób z samego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Niekwestionowanym liderem wśród państw CEE jest Polska, z której pochodzi najwięcej zarejestrowanych użytkowników Akademii Universal Robots – blisko 3 tysiące osób. Pokazuje to, jak dużym zainteresowaniem w Polsce cieszy się technologia robotów współpracujących. Jest to również prognostyk na poprawę stanu robotyzacji w kraju znad Wisły w ciągu najbliższych lat.

– To wspaniałe, że tak wiele osób z całego świata skorzystało już z oferty naszych szkoleń, aby podnieść swoje umiejętności w zakresie robotyki – mówi Mikkel Vahl, Globalny Dyrektor Akademii i Edukacji w Universal Robots. – Jesteśmy firmą z misją – automatyzacja wszędzie i dla każdego – a kluczowym jej elementem jest zapewnienie naszym użytkownikom wysokiej jakości szkoleń, które podniosą ich umiejętności potrzebne do wykorzystania pełnego potencjału cobotów.

Universal Robots wśród swoich klientów ma firmy każdej wielkości, zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i marki z segmentu MŚP. Dzięki temu UR zna różnorodne zapotrzebowanie klientów. To pozwala producentowi cobotów na rozwój swojej gamy robotów współpracujących, które dziś wspierają przedsiębiorstwa każdej wielkości i automatyzują wszelkie procesy, począwszy od zadań typu pick and place, bin picking, po paletyzację ciężkich ładunków i spawanie statków. Różnorodność potrzeb klientów ma swoje odzwierciedlenie w ofercie Akademii UR. Znajdziemy w niej szereg kursów, od bezpłatnego wirtualnego e-learningu po szczegółowe i indywidualne szkolenia stacjonarne.

– Mamy kursy od poziomu podstawowego do zaawansowanego, więc bez względu na zadanie lub wielkość firmy, można znaleźć odpowiednie dla siebie szkolenie, które pomoże odnieść jeszcze większy sukces w automatyzacji. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Akademii UR, bowiem dostrzegamy, że klienci, którzy biorą udział w naszych szkoleniach, są bardziej pewni siebie i odnoszą większe sukcesy – mówi Mikkel Vahl.

Przedstawiciele polskiego przemysłu chętnie korzystają ze szkoleń oferowanych przez partnerów Universal Robots.

– Od samego początku procesu wdrażania robotów Universal Robots w naszym zakładzie przeprowadziliśmy szereg szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym, obejmujących również zakres konserwacji i serwisu. Ta usystematyzowana wiedza pozwoliła nam na pomyślne wdrożenie już ponad 20 cobotów UR na końcówkach naszych linii produkcyjnych, co znacząco zwiększyło wydajność i niezawodność naszych procesów produkcyjnych w zakładzie, poprawiając jednocześnie ergonomię pracy i poziom bezpieczeństwa – mówi Maksymilian Skórka, Specjalista ds. Automatyzacji w firmie Lipton Teas and Infusions.

Nadchodzą nowe oferty szkoleniowe

Wśród użytkowników Akademii UR znajdziemy osoby z ponad 130 państw. Wszyscy wzięli udział w bezpłatnych kursach online, uczestniczyli w wirtualnych, bądź stacjonarnych szkoleniach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z Universal Robots lub autoryzowanego partnera szkoleniowego.

Akademia UR jest cały czas aktualizowana. Jeszcze w tym i następnym roku w ofercie szkoleniowej pojawią się liczne dodatki, a wśród nich: e-learningi dotyczące oceny ryzyka, paletyzacji, czy nowy i ulepszony system symulacji. Najważniejszym dodatkiem do Akademii UR będzie jednak szkolenie z konfiguracji i programowania najnowszego cobota od Universal Robots – UR20.

Źródło: UNIVERSAL ROBOTS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj