OnRobot wprowadza zaawansowany magnetyczny chwytak MG10 do bezpiecznych i precyzyjnych aplikacji współpracujących

575

Gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka, magnetyczny chwytak OnRobot do zastosowań produkcyjnych, motoryzacyjnych i lotniczych jest najnowszym rozwiązaniem w gamie łatwych w obsłudze, całkowicie elektrycznych chwytaków OnRobot. W przeciwieństwie do standardowych chwytaków magnetycznych, MG10 ma programowalne funkcje siły i jest wyposażony we wbudowane czujniki chwytu i detekcji części.

Odense, Dania, 11 marca 2021: OnRobot wprowadził na rynek MG10, wszechstronny, wysokowydajny, łatwy w użyciu chwytak magnetyczny do przenoszenia materiałów, montażu i obsługi maszyn w środowiskach produkcyjnych, motoryzacyjnych i lotniczych. W pełni kompatybilny ze wszystkimi głównymi markami robotów dzięki interfejsowi One System SolutionOnRobot, MG10 oferuje unikalne regulowane funkcje wykrywania siły i chwytu, które zapewniają użytkownikom bezprecedensowy poziom kontroli.

Standardowe chwytaki magnetyczne zapewniają jedynie prostą funkcjonalność WŁ. / WYŁ. Aby wyregulować przyłożoną siłę, użytkownicy muszą dodać gumowe „nóżki”, aby stworzyć przestrzeń między magnesem, a częścią. Jest to żmudny i nieprecyzyjny proces, który nie zawsze gwarantuje doskonałe rezultaty, szczególnie w zastosowaniach wymagających przenoszenia cienkich blach i małych części metalowych, w których chwytaki magnetyczne często przypadkowo chwytają więcej niż jeden arkusz lub część, ponieważ nie można regulować ich siły.

„Standardowe chwytaki magnetyczne są prawdziwym kłopotem, ponieważ prawie za każdym razem, gdy zmienia się aplikacja lub obrabiany przedmiot, trzeba ręcznie dokonać regulacji, aby zrekompensować brak funkcjonalności chwytaka” – mówi Enrico KrogIversen, prezes OnRobot. „Innowacyjny chwytak MG10 OnRobot eliminuje te problemy dzięki funkcjom regulacji siły, które umożliwiają szybkie i łatwe wdrażanie precyzyjnych aplikacji do przenoszenia materiałów”.

Nowe funkcje eliminują upuszczanie części

W przeciwieństwie do standardowych chwytaków magnetycznych, innowacyjny MG10 jest wyposażony we wbudowany uchwyt i czujniki do wykrywania części. W przypadku zastosowań obejmujących przenoszenie blachy – takich jak prace związane z obsługą maszyn, które wymagają robotów do podnoszenia blachy ze stosu, umieszczania jej w prasie krawędziowej / giętarce i wyjmowania po zakończeniu pracy przez maszynę – ta funkcjonalność zapewnia płynną, spójną i bezpieczną pracę. A jeśli robot straci moc lub musi wykonać zatrzymanie awaryjne podczas wykonywania zadania, te funkcje eliminują ryzyko upuszczenia obsługiwanej części.

Nowy chwytak MG10 jest gotowy do przejęcia zadań związanych z obsługą maszyn, montażem i przenoszeniem materiałów, które kiedyś były wykonywane przez kosztowne i złożone chwytaki pneumatyczne. „Podczas gdy systemy pneumatyczne wymagają zewnętrznego zasilania powietrzem, okablowania i bieżącej konserwacji, MG10 jest gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka. Dzięki temu koszty wdrożenia są znacznie niższe w porównaniu do jego pneumatycznych odpowiedników”. – mówi Enrico KrogIversen.
Radzi sobie z nierównymi, szorstkimi lub perforowanymi powierzchniami
MG10 zapewnia również precyzyjną i trwałą obsługę przedmiotów o powierzchni ściernej, nierównej lub perforowanej, dzięki czemu doskonale nadaje się do szerokiej gamy zastosowań w sektorze produkcyjnym, motoryzacyjnym i lotniczym. Co więcej, konfiguracja z wieloma magnesami MG10 zapewnia, że ten chwytak może obsługiwać szeroką gamę rozmiarów, ciężarów i części o nietypowych kształtach.

Istnieje wiele zastosowań, takich jak wieloetapowe zadania związane z prasą do gięcia i przenoszenie części z wieloma otworami, w których chwytaki próżniowe i chwytaki palcowe po prostu nie mają wystarczającej inteligencji i mocy, aby odnieść sukces. MG10 z łatwością poradzi sobie z takimi zadaniami, niezależnie od tego, czy obrabiany przedmiot jest metalowym półfabrykatem, perforowaną częścią stalową, czy perforowaną blachą stalową.

„Ponieważ sektor wytwórczy zmierza w kierunku produkcji niskonakładowej /wieloskładnikowej, możliwość szybkiego przejścia z jednej konfiguracji aplikacji do drugiej jest czymś więcej niż „przyjemnym dodatkiem”. Jest to niezbędne” – mówi Enrico KrogIversen. „MG10 to jedyny chwytak magnetyczny na rynku, który jest wystarczająco wszechstronny, inteligentny i tak łatwy w użyciu, że można go szybko przenosić pomiędzy zadaniami, od obsługi maszyn i paletyzacji po układanie blach ze stosów – wszystko w jednym, bezproblemowym pakiecie plug and play”.

Źródło: On Robot CEE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj