OnRobot wprowadza jednosystemowe rozwiązanie i zapewnia wyższy poziom kompatybilności

767

Nowy, ujednolicony, mechaniczny i elektryczny interfejs dla każdego narzędzia EoAT OnRobot znacząco upraszcza automatyzację – obecnie jedna platforma obsługuje pełną gamę współpracujących i lekkich, przemysłowych systemów robotycznych

OnRobot kontynuuje strategię, której celem jest przyspieszenie i ułatwienie wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. Automatyzacja staje się znacznie prostsza dzięki ujednoliconemu, mechanicznemu i elektrycznemu interfejsowi dla każdego narzędzia montowanego na końcu ramienia robota (EoAT, ang. End-of-ArmTooling). Ujednolicony system robotyczny, platforma do programowania i szkolenia oraz jeden kontakt biznesowy zapewniają przedsiębiorstwom dostęp do szerokiej gamy narzędzi, pełnej kompatybilności z robotem i praktycznie nieograniczonych możliwości w zakresie aplikacji współpracujących. To nowe, jednosystemowe rozwiązanie przyspiesza proces wdrożenia, a przedsiębiorcy zyskują czas, pieniądze i mogą szybciej odczuć korzyści z automatyzacji.

Efekt pracy nad jednosystemowym rozwiązaniem – elektronika wbudowana w QuickChanger

W kwietniu tego roku OnRobot wprowadził na rynekcyfrowy konwerter I/O umożliwiający narzędziom OnRobot płynną współpracę z pełną gamą czołowych marek dostarczających roboty współpracujące i lekkie roboty przemysłowe. W ramach rozwijania tej koncepcji wszystkie narzędzia OnRobot zostały wyposażone w ujednolicony, mechaniczny i komunikacyjny interfejs, którego podstawą jest QuickChanger, zintegrowany obecnie ze wszystkimi rozwiązaniami OnRobot. Dodatkowy Dual QuickChanger,zapewniając dotychczasową funkcjonalność,oferuje także nowe możliwości i pozwala wykorzystywać dwa narzędzia w tym samym czasie– w jednym cyklu, dopasowując je do potrzeb aplikacji i maksymalizując efektywność pracy robota.

„Producenci mają coraz wyższe wymagania względem zrobotyzowanych aplikacji, a narzędzia montowane na końcu ramienia robota stają się kluczem do optymalizacji inwestycji” – mówi Enrico KrogIversen, CEO OnRobot. – „Zintegrowanie QuickChangera ze wszystkimi produktami znajdującymi się w naszej obecnej ofercie sprawia, że przełączanie się pomiędzy narzędziami i robotami jest jeszcze prostsze. Daje to wyższą elastyczność,jednocześnie eliminowane są przestoje – produkcja staje się bardziej efektywna, natomiast zwrot z inwestycji w automatyzację szybszy. Przybliża nas to do jednosystemowego rozwiązania OnRobot, które sprawia, że producenci mogą jeszcze szybciej, prościej i w sposób bardziej ekonomiczny budować aplikacje współpracujące, niezależnie od wykorzystywanego robota”.

Zunifikowana platforma dla narzędzi i robotów

QuickChanger zintegrowany ze wszystkimi narzędziami OnRobot sprawia, że jeden przewód zapewnia połączenie zuniwersalnyminterfejsem przeznaczonym dla różnych narzędzi i do komunikacji. Eliminuje to potrzebę odłączania przewodów w przypadku zmiany narzędzia. Komunikacja jest możliwa ze wszystkimi rodzajami platform robotycznych.

Dla Universal Robots:

OnRobot wprowadził ujednolicony URCapprzeznaczony do współpracy z ramionami robotycznymi Universal Robots, pozwalający na zarządzanie wszystkimi narzędziami, nawet z poziomu jednego programu.Dzięki nowemu rozwiązaniu Dual QuickChanger producenci mogą wykorzystywać dwupalczasty chwytak RG2 razem z chwytakiem podciśnieniowym VG10 w tym samym czasie. Pozwala to na efektywniejsze wykorzystanie robota UR. Dzięki ujednoliconemu programowaniu, konfigurowanie narzędzi w robotach UR jest teraz szybsze niż kiedykolwiek.

Rozwiązanie Fieldbus dla innych marek robotycznych:

Wszystkie produkty OnRobot wyposażone zostały obecnie w ujednoliconą platformę komunikacyjną wykorzystującą protokoły Fieldbus. Ułatwia to programowanie narzędzi, niezależnie od stosowanego robota. Dzięki nowym protokołom Fieldbus producenci mogą w prosty sposób ustawiać wartości programowania oraz wykorzystywać więcej funkcji za pośrednictwem standardowego łącza Ethernet współpracującego z zaawansowanym rozwiązaniem plug-and-produce, które nie wymaga dodatkowych przewodów. Czas wdrożenia skraca się z 3 godzin do 30 minut, a producenci mogą błyskawiczniekorzystać z działającej aplikacji współpracującej.

OnRobot WebLogicdla cyfrowych I/O w każdym z typów robota:

Dla robotów podłączanych poprzez cyfrowe I/O, nowe jednosystemowe rozwiązanie OnRobot zawiera interfejs OnRobot WebLogic. Dzięki temu klienci mogą korzystać z adresu IP sterownika OnRobot Compute Box podczas logowania się do OnRobot WebClient. Umożliwia to monitorowanie robota lub tworzenie prostych programów – zarówno z poziomu telefonu, jak i każdego innego urządzenia podłączonego do sieci. Aby lepiej kontrolować aplikację, producenci mogą ustawiać wartości i rozwijać zaawansowaną logikę programowania na podstawie informacji zwrotnych przesyłanych przez chwytaki i czujniki OnRobot. Dzięki tym rozwiązaniom narzędzia OnRobot są kompatybilne z jeszcze szerszą gamą ramion robotycznych, a wybrana przez klienta aplikacja współpracująca jest gotowa do pracy w krótkim czasie.

Innowacje w dziedzinie chwytaków są odpowiedzią na nowe potrzeby klientów

Poza wprowadzeniem jednosystemowego rozwiązania upraszczającego automatyzację, odpowiadając na zmieniające się potrzeby rynkowe OnRobotkontynuuje rozwijanie narzędzi do robotów(EoAT). OnRobot zmodyfikował chwytaki RG2 i RG6 – są obecnie silniejsze, bardziej precyzyjne i łatwiejsze w montażu. Chwytaki te są zgodne z certyfikatem TÜV Cat. 3 z poziomem bezpieczeństwa PLd. Pady chwytaka Gecko zostały ulepszone – w zależności od materiału Gecko ma obecnie udźwig do 6,5 kg.

Nowe specyfikacje produktów są dostępne na stronie: https://onrobot.com/en/downloads

Źródło: OnRobot