OMRON wprowadza roboty SCARA i4L nowej generacji

706

Model SCARAi4Lfirmy OMRON wyznacza nowe możliwości na rynku lekkich robotów SCARA, zapewniając wysoką wydajność przy najbardziej konkurencyjnej cenie.Jest to możliwe dzięki połączeniu wysokiej jakości, skalowalności, konserwacji zapobiegawczej i elastyczności integracji.

Nowy model SCARA i4L firmy OMRON to niewielki robot, który zapewnia wysoką wydajność przy najniższym całkowitym koszcie posiadania. i4L to połączenie wysokiej jakości, skalowalności, konserwacji zapobiegawczej i elastyczności integracji znacznie przewyższającej jego klasę. Dzięki zwartej konstrukcji i niewielkim rozmiarom jest łatwy w instalacji i może być montowany na stole lub na ścianie, bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu lub wsporników. Zwarta konstrukcja i elastyczne programowanie sprawiają, że i4L doskonale nadaje się do wielu zastosowań w zakresie robotyki, w tym do montażu cyfrowego.

Dzięki interaktywnym alarmom konserwacyjnym i kopułowemu oświetleniu RGB model i4L zapewnia prostą integrację z wyjątkowym modułem łączności za pośrednictwem sieci Ethernet w podstawie, jak również maksymalny czas pracy bez przestojów. Kontrolka stanu pomaga szybciej i wydajniej diagnozować problemy, maksymalizując wartość na każdym etapie cyklu eksploatacji produktu. Urządzenie to idealnie nadaje się do powtarzalnych zastosowań o dużej szybkości i jest dostępne w trzech wersjach zasięgu: 350, 450 i 550 mm.

Firma Omron przeznaczyła znaczne środki na stworzenie rozwiązań, które pomogą klientom zrealizować koncepcję zaawansowanej i elastycznej produkcji z wykorzystaniem technologii w zakresie robotyki — mówi MotohiroYamanishi, starszy dyrektor generalny odpowiedzialny za projekt rozwoju biznesu w dziale automatyki przemysłowej firmy OMRON. —Nowy model SCARA i4L będzie kluczem do dalszego rozwoju tej inicjatywy. Zapewnia on klientom konkurencyjną wydajność i niezawodność w przystępnej cenie. Model SCARA i4L umożliwia bezpieczny i automatyczny transport materiałów. Jest to dziedzina, którą roboty przemysłowe ulepszają w wielu branżach na całym świecie. To odpowiedź nie tylko na niedobór siły roboczej, lecz także rozwiązanie pomocne przy zachowaniu koniecznych obostrzeń sanitarnych wynikających z rozprzestrzeniania się koronawirusa — dodaje Yamanishi.

— Dynamiczne środowiska produkcyjne wymagają optymalnego poziomu prędkości i elastyczności. Robot SCARA i4L firmy OMRON może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ jest zdolny pracować przez 24 godziny na dobę — niestrudzenie, punktualnie i bezpiecznie wśród ludzi — mówi Tom Mathias, prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Robotics and Safety Technologies.

Najważniejsze cechy robota SCARAi4L

Prosta integracja: model i4L zapewnia prostą integrację dzięki zwartej konstrukcji i niewielkim rozmiarom. Można go montować poziomo (na stole) lub pionowo (na ścianie), bez konieczności stosowania dodatkowych adapterów lub wsporników. Istnieje możliwość rozmieszczenia połączeń przewodowych w taki sposób, aby wychodziły przez powierzchnię montażową lub były równoległe do tej powierzchni.

Maksymalny czas pracy bez przestojów: i4L pomaga wydłużyć czas pracy bez przestojów dzięki szybszemu diagnozowaniu problemów. Wyjątkowe, dobrze widoczne, wielokolorowe kopułowe oświetlenie LED umożliwia serwis prewencyjny oraz w prosty sposób informuje o stanie robota.

Wydajność: i4L charakteryzuje się wysokim poziomem bezwładności i powtarzalności, jak na lekkie roboty SCARA,. Zapewnia również odpowiedni poziom wydajności. Prosta integracja oraz synchronizacja podczas wykorzystywania wielu robotów jednocześnie skracają czas programowania oraz upraszczają proces konfiguracji.

Produktywność: firma Omron przeniosła standardowego robota SCARA na wyższy poziom, aby zwiększyć wydajność roboczą. Prędkość pracy i4L umożliwia szybszy transport materiałów oraz pomaga obniżyć ich koszty. Pracownicy mogą wówczas wykonywać inne czynności, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej produktywności.

Cechy dodatkowe:

  • Nośność 5 kg
  • Zasięg do 350 mm, 450 mm i 550 mm
  • Masa w przypadku zasięgu 350/450 mm = 15 kg
  • Masa w przypadku zasięgu 550 mm (tuleja 180 mm) = 16,38 kg
  • Masa w przypadku zasięgu 550 mm (tuleja 350mm) = 16,52 kg

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.