OMRON inwestuje w Kirin Techno-System, kompleksowego producenta maszyn inspekcyjnych

196

Firmy OMRON Corporation i Kirin Brewery Company Limited ogłosiły podpisanie umowy zakupu akcji dotyczącej inwestycji w Kirin Techno-System Company (KTS) Limited w celu zapewnienia bezpieczniejszej produkcji napojów. Udział kapitałowy firmy OMRON wyniesie 60%, a udział Kirin Brewery – 40%.

W miarę wzrostu zainteresowania konsumentów bezpieczeństwem żywności oraz napojów, rośnie zapotrzebowanie na zaawansowaną kontrolę i inspekcję jakości w celu zapewnienia bezpieczniejszej produkcji żywności i napojów w zakładach.

Z drugiej strony, wraz z rosnącym niedoborem siły roboczej w branży produkcyjnej, automatyzacja procesów ręcznych stała się kluczową kwestią zarządzania. Ponadto zmniejszenie ilości odpadów wynikających z wad jakościowych ma również istotne znaczenie z punktu widzenia globalnej ochrony środowiska i ograniczenia stosowania tworzyw sztucznych.

Istnieje pilna potrzeba osiągnięcia większej dokładności kontroli, automatyzacji i redukcji wadliwych produktów w celu zarówno zapewnienia bezpieczeństwa produkcji żywności i napojów, jak również ochrony globalnego środowiska poprzez zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych i energii produkcyjnej.

Dzięki połączeniu OMRON i KTS obie firmy wspólnie opracują rozwiązania „Manufacturing DX (Digital Transformation)”, wykorzystując dane z inspekcji i przyczyniając się do rozwoju branży produkcji żywności i napojów. Obie firmy chcą współtworzyć nowe rozwiązania, łącząc zaawansowaną technologię kontroli OMRON z technologią inspekcji KTS. W szczególności, poprzez identyfikację przyczyn defektów w oparciu o dane z kontroli oraz podjęcie środków zapobiegawczych, celem obu firm jest przyczynienie się do stworzenia zakładów produkcyjnych, których procesy produkcji będą pozbawione wad. Rozszerzając rozwiązania powstałe w ramach współtworzenia dla klientów z branży napojów na całym świecie, obie firmy zamierzają promować poprawę jakości i innowacje produkcyjne w całym przemyśle żywności i napojów oraz przyczynić się do globalnej ochrony środowiska poprzez zmniejszenie liczby wadliwych produktów.

Poprzez inwestycję w KTS, firma OMRON dąży do zwiększenia wartości korporacyjnej i wykorzystania mocnych stron obu firm do wspólnego rozwoju, zapewniania bezpiecznych napojów oraz przyczyniania się do globalnej ochrony środowiska.

 

 Źródło: OMRON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj