Odcinek 2: Roboty współpracujące Universal Robots, gościnnie: Karol Habryka – Video poradnik

657

Drugi odcinek podcastu “technicznie rzecz biorąc” dotyczy rozwiązania, mającego w czasach niedoboru kadry pracowniczej bardzo szerokie zastosowanie. Odcinek w całości poświęcony jest cobotom, czyli robotom współpracującym od Universal Robots. Gościem odcinka jest inżynier wsparcia technicznego z Universal Robots, Karol Habryka.

W pierwszej części zostaje omówiony rys historyczny cobotów oraz omówienie najważniejszych kwestii technicznych związanych z robotami współpracującymi. Następnie pada bardzo ważne pytanie dotyczące bezpiecznej prędkości robota, które zostaje rozłożone na czynniki pierwsze, a następnie skrupulatnie omówione. Uwadze prowadzącego oraz jego gościa nie umknęły aspkety bezpieczeństwa cobota jak i całej aplikacji zrobotyzowanej.

W kolejnej części zostają omówione potencjalne aplikacje z użyciem cobota, a gość opowiada o ciekawych historiach z wdrożeń robotów współpracujących. Na sam koniec coboty są konfrontowane z współistniejącą pandemią COVID-19 oraz poruszany jest temat ulgi na automatyzację oraz robotyzację zakładów produkcyjnych.Przesłuchaj podcast „technicznie rzecz biorąc” na platformie YouTube lub Spotify.

Linki: YT: https://www.youtube.com/watch?v=wwFauFRIxEI&t=256s&ab_channel=Robotywsp%C3%B3%C5%82pracuj%C4%85ceURiMiRProCobot

Spotify: https://open.spotify.com/episode/4gGGIZ6uqkcXa8ywmXy4gy

Autor: Łukasz Ziegler
Źródło: Technicznie Rzecz Biorąc