Od jasnej wizji do technologii przyszłości – 25 lat innowacji Transition Technologies

839

Oprogramowanie, z którego korzysta ponad 600 obiektów energetycznych na całym świecie, program do analizy zaawansowanych danych medycznych, czy popularna w Stanach Zjednoczonych i Europie aplikacja dla niewidomych – to tylko kilka z rozwiązań Transition Technologies, które budują pozycję polskiego sektora IT na świecie. W ciągu 25 lat od powstania, spółka znalazła się w czołówce polskich, innowacyjnych firm, a z jej usług programistycznych korzystają najwięksi, światowi giganci. 

Kilkuosobowy zespół i wizjonerskie spojrzenie na technologie – tak w skrócie można przedstawić pierwsze lata działalności Transition Technologies, która dziś tworzy systemy dla największych światowych korporacji takich jak Emerson, Parametric Technology Corporation, Roche i wielu innych. Od ponad dekady firma udowadnia, że innowacje technologiczne nie tylko wspierają rozwój głównych sektorów gospodarki w Polsce, ale także budują pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej. Autorskie systemy Transition Technologies dedykowane na rynek energii elektrycznej oraz gazu zostały wdrożone w ponad 600 obiektach energetycznych na całym świecie. W Polsce większość wytwórców i sprzedawców energii korzysta z co najmniej jednego z produktów Transition Technologies dostępnych w chmurze. Rozwiązania spółki pozwalają optymalizować zarządzanie podziemnymi magazynami gazu oraz lepiej zarządzać procesami w elektrowni, jak również  redukować emisję CO2. – Inspirację w tworzeniu naszych innowacyjnych technologii czerpiemy przede wszystkim z otaczającego nas świata. Obserwując układ odpornościowy organizmów żywych jako jedni z nielicznych opracowaliśmy unikatowe na skalę światową, opatentowane w kilku krajach, rozwiązanie optymalizujące proces spalania między innymi w elektrowniach węglowych, a to tylko przedsmak naszych możliwości – mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Transition Technologies.

Badania i rozwój – klucz do innowacji
Obecnie Transition Technologies posiada ponad 60 innowacyjnych produktów – od zaawansowanych systemów dla energetyki i przemysłu przez autorskie rozwiązania dla medycyny do aplikacji mobilnych. Badania i rozwój są jednym z najważniejszych aspektów działalności firmy- od 6 lat jako jeden z nielicznych podmiotów w Polsce  TT posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego i jest trzecią firmą pod względem nakładów finansowych na ten obszar . Grupa Kapitałowa Transition Technologies zatrudnia 1000 osób, ma 9 regionalnych oddziałów, 3 zagraniczne przedstawicielstwa, a swoje, kolejne biuro planuje otworzyć w Malezji.

Technologie dla ratowania życia i zdrowia
Transition Technologies to nie tylko technologie dla energetyki i przemysłu. Firma specjalizuje się także w opracowywaniu aplikacji mobilnych i aktualnie jest trzecim producentem tego typu narzędzi w Polsce . Wśród najważniejszych rozwiązań stworzonych przez inżynierów spółki są aplikacje ważne społecznie, w tym Seeing Assistant- narzędzie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności osobom niewidomym. Aplikacja została doceniona przez użytkowników na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych i Europie (tytuł Dobroczyńca Roku 2015 nadany przez Internautów), należy też zauważyć, że rynek amerykański jest drugim pod względem liczby pobrań tej aplikacji. W Polsce natomiast, dużą popularnością cieszy się aplikacja ratująca życie w górach. „Pomoc w Górach” pozwala szybciej dotrzeć ratownikom Grupy Beskidzkiej GOPR do poszkodowanych w wypadkach.

Polacy dla przyszłości globalnej gospodarki
Transition Technologies wchodzi w skład międzynarodowego konsorcjum prowadzącego prace badawcze nad modelem Fabryki Przyszłości. Efekty działań zespołów mają zrewolucjonizować dotychczasowe podejście do rozwiązań wykorzystywanych w tradycyjnie rozumianym przemyśle poprzez wdrożenie technologii opartej na rozwiązaniach Internet of Things i modelu Smart Factory.
Firma od kilku lat tworzy i obsługuje wyspecjalizowane centra outsourcingowe z zakresu prac programistycznych oraz inżynierskich w wiodących technologiach. – Dostarczanie specjalistycznych usług IT to kolejny, ważny trzon naszej działalności. Z naszych usług korzystają najwięksi rynkowi gracze m.in. z branży odzieżowej, automotive i farmacji. Dla naszych, wieloletnich Partnerów otwieramy dedykowane centra outsourcingowe, w ramach których prowadzimy prace projektowe – począwszy od wstępnej analizy – na utrzymaniu produktu skończywszy. O wysokiej jakości oferowanych przez nas usług świadczy zaufanie naszych Partnerów, którzy pracują z nami nieprzerwalnie od ponad 25 lat jak np. Emerson – dodaje prof. Świrski.

Firma kładzie szczególny nacisk na rozwój swoich regionalnych biur, w których zatrudnia setki specjalistów, wspierając lokalne ośrodki naukowe między innymi przez prowadzenie wspólnych projektów z uczelniami wyższymi czy promocje informatyki w szkołach średnich czy gimnazjach. Oddziały firmy znajdują się w 9 największych miastach Polski. Spółka posiada także swoje przedstawicielstwo w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Aktualnie spółka zatrudnia ponad 1000 osób i stale zwiększa liczbę pracowników.

Źródło: https://www.tt.com.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj