Nowe, zintegrowane rozwiązania w dziedzinie robotów przemysłowych

767

Firma Omron wprowadza 1 kwietnia 2016 r. roboty przemysłowe. Wdrożenie obejmuje 49 najlepszych w swojej klasie robotów opracowanych przez firmę Omron Adept Technologies, Inc. Zostały one zintegrowane z rodziną czujników, komponentów zabezpieczeń i nagradzanych sterowników automatyki maszyn serii NX/NJ firmy Omron w celu uproszczenia wdrażania robotów w środowisku produkcyjnym.

Opracowane przez firmę Omron unikatowe połączenie oprogramowania i architektury kontrolnej odpowiada na wyzwania z dziedziny automatyki przemysłowej, począwszy od produkcji zróżnicowanych produktów o krótkim czasie eksploatacji, która wymaga szybkich zmian na linii produkcyjnej. Wspólne sterowniki, zintegrowana architektura oprogramowania i środowisko programistyczne spełniają obecne i przyszłe wymagania dotyczące łatwości projektowania procesów, elastyczności pracy i przewidywalności konserwacji. Elastyczność i sprawność naszych rozwiązań doskonale sprawdza się w sektorach żywności i napojów, motoryzacji i wysokiej technologii.

To globalne wdrożenie jest dowodem ciągłej koncentracji firmy Omron na nowatorskich rozwiązaniach, które przyczyniają się do postępu w produkcji i wydajności poprzez integrację robotów z funkcjami czujników, sterowania, ruchu i zabezpieczeń.

Najważniejsze cechy:

Modele robotów przemysłowych, które łączą wysoką wydajność i niezawodność:

Trzy nowe rodziny robotów (SCARA, Delta i Articulated) wprowadzają wysoką wydajność i niezawodność do aspektu mechanicznego rozwiązania firmy Omron. Wszystkie roboty mogą być sterowane poprzez wspólne, zintegrowane środowisko programistyczne, co umożliwia elastyczność użytkowania typów robotów odpowiednio do zastosowania.

Wszechstronność łączenia z produktami sterującymi, takimi jak sterowniki PLC:

Rozwiązania z dziedziny robotów przemysłowych firmy Omron płynnie łączą roboty z środowiskiem sterowania maszynami zarządzanym z poziomu platformy automatyki Sysmac. Ta koncepcja poprawia całkowitą przepustowość najbardziej wymagających linii produkcyjnych i przełamuje ograniczenia tradycyjnej architektury opartej na konwencjonalnych robotach.

Zintegrowane środowisko oprogramowania ułatwiające projektowanie i rozwój:

Środowisko kontroli automatyki ACE (ang. Automation Control Environment) obejmuje użyteczne kreatory zorientowane na zastosowania, które znacząco ograniczają objętość kodu programu. Użytkownicy mają dostęp do efektywnego narzędzia emulacji 3D, które istotnie skraca czas weryfikacji nowych procesów automatyki. Zastosowania robotyki z kontrolą wizyjną są w pełni wspierane przez ACE PackXpert dla linii pakowania.

źródło: https://industrial.omron.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj