Narzędzie do doboru silników liniowych firmy Tecnotion

842

Ważnym punktem przy konstrukcji nowej maszyny jest odpowiedni dobór silnków liniowych. Specjaliści z firmy Tecnotion do doboru silnków liniowych udostępniają narzędzie, które pozwala dobrać odpowiedni napęd do wybranego rodzaju aplikacji.

Wstępny dobór silnika odbywa się najczęsciej na podstawie sił przedstawionych w kartach katalogowych silników liniowych. Wstępnie wyselekcjonowany silnik wybiera sie z listy rozwijalnej w narzędziu do symulacji. Parametry silnika zostają wprowadzone automatycznie. W kolejnym kroku należy podać wymagania krytyczne z punktu widzenia aplikacji, takie jak: zakres ruchu, masa, czas przyspieszania, profil ruchu czy temperatura otoczenia.

Na podstawie wprowadzonych parametrów, po wciśnięciu jedngo przycisku, narzędzie do symulacji oblicza parametry wyjściowe silnika i przedstawia je w formie graficznej. Wyświetlane są wykresy dotyczące m.in. prędkości przejazdu, przyspieszenia, zapotrzebowania na prąd elektryczny, wymaganych sił, temperatury silnika i inne. Narzędzie umożliwia modelowanie dynamiczne i pozwala w łatwy sposób przełożyć zmiany w aplikacji na zmainy w pracy silnika liniowego.

Szczególnie przydatny jest paramter temperatury, dzięki któremu możemy określić czy dany silnik jest odpowiedni do konkretnej aplikacji, czy dostępna jest jeszcze rezerwa na silniku, czy temperatura cewek zbliża się już do wartosći krytycznych. Za duże obciążenie silnika sygnalizowane jest na czerwono, dzięki temu możemy w łatwy sposób określić czy wymagany jest mocniejszy silnik lub co stanie się przy zmianie wartości poruszanej masy czy zmianie silnika liniowego na mniejszy.

Narzędzie umożliwia symualcję pracy z wieloma profilami ruchu, ktore mogą byc używane w różnych sekwencjach pozwalając tym samym na dokładne obliczenia dla szerokiego zakresu aplikacji. Wynik symulacji można za pomoca jednego kliknięcia myszką wydrukować do pdf lub zapisać w formacie do dalszej obróbki.

Narzedzie do symulacji silników liniowych firmy Tecnotion umożliwia inżynierom łatwy i szybki dobór silników liniowych. Narzędzie jest do pobrania za darmo po rejestarcji do obszaru wewnętrznego na stronie http://www.tecnotion.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj