Nadchodzi nowy format i nowa przestrzeń do dyskusji w polskim środowisku przemysłowym

535

Spotkania z Praktykami Przemysłu  4.0, czyli IndustryMeetcast. Już 30 kwietnia o godzinie 11:00 na kanale Youtube @IndustryMeetcast rozpocznie się pierwsze spotkanie z nowej serii wydarzeń online. Widzowie meetcastu będą mogli wziąć udział w dyskusji (za pośrednictwem live chatu) z zaproszonymi Gośćmi w tematach związanych z Przemysłem 4.0 i sytuacją w jakiej znajdują się obecnie firmy przemysłowe. Wydarzenia będą odbywać się co dwa tygodnie i co ważne są bezpłatne i mają charakter otwarty, 

Prowadzącymi meetcastów są wieloletni praktycy związani z przemysłem oraz technologiami z obszaru Przemysłu 4.0 – Andrzej Tuchołka i Grzegorz Koblański.

Skąd pomysł na IndustryMeetcast?

Andrzej Tuchołka: Pracujemy z Grzegorzem w tym środowisku od dawna, ale dopiero od paru lat jesteśmy związani z technologiczną stroną przemysłu. Obserwowaliśmy do tej pory próby wdrożenia automatyzacji czy cyfryzacji w wielu zakładach, ale jak większość z nas wie, cały ten proces szedł dość powoli. Nowe okoliczności sprawiły, że firmy zaczynają przyspieszać plany cyfryzacji, co jednak nie rozwiązuje nadrzędnego problemu – braku wiedzy na temat samych technologii i rozwiązań dostępnych na rynku. IndustryMeetcast to nasza odpowiedź m.in. na ten problem, chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, zainspirować i wciągnąć do dyskusji wszystkie zainteresowane strony.

Jaką tematykę planujecie w kolejnych spotkaniach?

Grzegorz Koblański: Chcemy poruszać bieżące tematy, problemy i wyzwania managerów i specjalistów z różnych gałęzi przemysłu. Na pewno ważnym aspektem w najbliższym czasie będzie optymalizacja pracy i procesów, sposoby na zachowanie ciągłości biznesów, mądra automatyzacja i nowe procesy w zasadach bezpieczeństwa. Dodatkowo ważnym aspektem będą również tematy z zakresu zarządzania zmianą i sytuacją kryzysową. Na większość z tych zagadnień będziemy także szukać odpowiedzi w technologiach dostępnych na polskim rynku.

Pierwszy odcinek IndustryMeetcast na żywo: „Przemysł 4.0, czyli co zrobią firmy bez wielkich strategii?” oraz zapisy kolejnych spotkań będą dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCBAlqPhJWfig8rsNhE7L8dQ

Dołącz i dyskutuj z Praktykami w grupie Linkedin: https://www.linkedin.com/groups/12391780/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj