Monitor prędkości obrotowej w obudowie o szerokości 6 mm w wersji z funkcją restart inhibit

733

Monitor prędkości obrotowej w obudowie o szerokości 6 mm w wersji z funkcją restart inhibit

Rodzina kondycjonerów sygnału SC firmy Pepperl Fuchs zyskała obecnie jeszcze szerszy zakres zastosowań: pojedynczy monitor prędkości obrotowej o szerokości 6 mm przetwarza sygnały wejściowe ze wszystkich komercyjnych czujników cyfrowych dostępnych obecnie na rynku i został wyposażony w funkcję blokady restartu (restart inhibit). Ta cecha wymusza aktywację modułu za pomocą wejścia reset po przekroczeniu wartości dopuszczalnej nawet przez krótki czas, pozwalając na wykrycie i skorygowanie błędów przed restartem.

Fot. 1: Ten 6-milimetrowy monitor prędkości obrotowej jest obecnie wyposażony w funkcję restart inhibit

Projekt monitora prędkości obrotowej opiera się na założeniu, że wszystkie standardowe sygnały z komercyjnych czujników cyfrowych dostępnych obecnie na rynku muszą być przetwarzane przy użyciu jednego modułu. Sygnały z czujników NAMUR i SN wraz z obsługą funkcji wykrywania zwarć i przerw w przewodach, jak też dane pomiarowe z 2-przewodowych czujników DC mogą być przetwarzane zgodnie z normą EN 60947-5-2. Sygnały muszą być przesyłane bezpiecznie do systemu sterowania danych pomiarowych z czujników S0, np. służących do pomiaru objętości wody oraz z 3-przewodowych czujników z przełączanymi wyjściami PNP lub NPN. Dzięki interfejsowi S0, monitor prędkości obrotowej może być również stosowany w obszarach spoza automatyki przemysłowej, takich jak np. systemy automatyki budynków. Moduł umożliwia bezpieczne wykrywanie dowolnych sygnałów o napięciu do 30 V i częstotliwości do 50 kHz. Jego konfiguracja może się odbywać przy użyciu mikroprzełączników DIP lub oprogramowania dla komputerów PC. Blokada rozruchu umożliwia restart systemu przy zapewnieniu jego monitorowania również podczas postoju.

Firma Pepperl Fuchs oferuje w ramach rodziny SC szeroką gamę kondycjonerów sygnału do zastosowań w strefach bezpiecznych. Dzięki małogabarytowym obudowom o szerokości 6 mm i wysokości 97 mm są to jedne z najmniejszych obecnie tego typu modułów na rynku. Mogą pracować w zakresie temperatur otoczenia do 70°C. Zapewniają separację trójkierunkową pomiędzy wejściem, wyjściem i zasilaniem, odporną na napięcie robocze do 300 V oraz napięcie próbne do 3,0 kV. Opcjonalnie mogą być zasilane poprzez zaciski lub magistralę zasilania.

Fot. 2: SC-System: kompaktowy kondycjoner sygnału o dużym poziomie bezpieczeństwa

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj