Modułowy peszel od igus osiągnął najwyższą klasyfikację cleanroom

896

Peszle e-skin, do zastosowań w ograniczonej przestrzeni montażowej, uzyskały certyfikat ISO klasy czystości 1 wydany przez Instytut Fraunhofera IPA.

Dzięki systemowi ochrony przewodów e-skin, igus rozwinął gamę modułowych peszli które nie tylko bardzo łatwo się otwiera ale również, w przeciwieństwie do podobnych produktów innych producentów, pracują samonośnie w bardzo małych przestrzeniach instalacyjnych. Teraz specjalista od „motion plastics“ osiągnął dla produktu e-skin certyfikację najwyższej klasy 1 ISO IPA cleanroom. Dzięki temu zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zastosowaniach w pomieszczeniach czystych.

W wielu dziedzinach, takich jak technika medyczna, farmacja, produkcja półprzewodników, technologie lotnicze i kosmiczne, nanotechnologia, czy technika pomiarowa konieczne jest zapewnienie absolutnej czystości powietrza. Jakiekolwiek zanieczyszczenia występujące w pomieszczeniach czystych stanowią bezpośrednie zagrożenie dla produktów oraz procesów technologicznych i powodują straty finansowe. e-skin od igus ma zastosowanie w dziedzinach dostarczania energii oraz zapewnieniu bezpiecznej, wytrzymałej i elastycznej transmisji danych, prowadzenia mediów i energii, bez powstawania drobnych zanieczyszczeń które mogą zabrudzić pomieszczenie.

Zamknięta konstrukcja oraz odporność na ścieranie gwarantujące czystość pomieszczeń produkcyjnych

Konstrukcja oraz materiał peszla e-skin pozwoliły na uzyskanie właściwości zgodnych z wymaganiami klasy 1 IPA ISO, potwierdzonych certyfikatem Instytutu Fraunhofera. Ten peszel jest wykonany z tribologicznie zoptymalizowanego, odpornego na ścieranie tworzywa. Składa się z górnej oraz dolnej części, które można łatwo połączyć w sposób przypominający zapinanie zamka błyskawicznego, uzyskując całkowicie zamkniętą rurę o dużej pyło- oraz wodoszczelności. Dzięki temu jest odpowiedni do zastosowań w pomieszczeniach czystych, a jednocześnie umożliwia szybkie wypełnianie przewodami i pozwala na łatwe wykonywanie prac konserwacyjnych. Łatwy w montażu e-skin jest również ekstremalnie lekki i idealny do małych przestrzeni instalacyjnych, na przykład w automatach typu Pick&Place. Dzięki sztywności materiału, falistwemu kształtowi dającemu kierunek ruchu, jest możliwe zastosowanie tego peszla do pracy samonośnej, na krótkich odcinkach, co nie jest możliwe przy stosowaniu peszli innych producentów. W e-skin’ie jest możliwość również zastosowanie podziału wewnętrznego przewodów, również niedostępnego u innych producentów peszli.

źródło: www.igus.pl