Modernizacja na dziś i na jutro

267

Firma Reinhardt-Technik zrewolucjonizował świat dozowania ciekłego silikonu, wprowadzając prawie dziesięć lat temu na rynek serię urządzeń LSR eTwin. Seria LSR eTwin była unikalna w tamtym czasie i do dziś pozostaje jedną z najbardziej innowacyjnych serii maszyn na rynku. „Jednak nawet najlepsze maszyny wymagają optymalizacji, gdy zmieniają się wymagania rynkowe” – twierdzi Jens Dickel, menedżer ds. kluczowych technologii ciekłego silikonu w firmie Reinhardt-Technik.

W ścisłej współpracy z producentami wtryskarek, firmami zajmującymi się przetwarzaniem ciekłego silikonu i producentami materiałów opracowano w firmie obszerną listę wymagań i skonstruowano nową generację maszyn spełniającą je wszystkie. „W naszej nowej maszynie eTwin Connect zdecydowaliśmy się zachować solidną i precyzyjną technologię procesu z zastosowaniem elektrycznie napędzanych pomp tłokowych” – wyjaśnia Dickel. Cała reszta maszyny została w pełni zmodernizowana. Zdaniem Dickela: „Tego rodzaju przedsięwzięcie modernizacyjne bywa bardzo czasochłonne i wymaga zaangażowania wielu zasobów”. Właśnie dlatego firma Reinhardt-Technik szukała partnera, który byłby w stanie wesprzeć projekt we wszystkich obszarach – od systemu I/O i napędów po interfejs HMI i zdolność przyłączeniową. „B&R okazał się być dokładnie takim partnerem, jakiego szukaliśmy” – zapewnia.

Przykładowe projekty pozwalają oszczędzić 50% czasu

„Aby przyspieszyć proces konstruowania, posłużyliśmy się przykładowymi projektami firmy B&R. To skróciło nasz czas programowania o połowę” – mówi Marcus Naber, programista w Reinhardt-Technik. Decydujące znaczenie ma tu fakt, że istniejący kod, a także struktury i zasady programowania można przenosić do innych projektów.

W przypadku nowego systemu zarządzania recepturami, decyzje projektowe podjęte w przeszłości oznaczały, że można było zastosować tylko około 30% przykładowego kodu. „Mimo tych ograniczeń – twierdzi Naber – bez przykładowych projektów B&R wdrożenie trwałoby dwa, a może i trzy razy dłużej.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj