Mobile Industrial Robots (MiR) zgodnie z prognozami niemalże potraja sprzedaż drugi rok z rzędu

838

Toyota Motor Corporation jako jedna z globalnych międzynarodowych firm wykorzystujących autonomiczne roboty mobilne MiR do optymalizacji przepływu pracy w zwinnej produkcji; pionier na rynku dodaje rozwiązanie „robot mobilny jako usługa”, oferując wsparcie dla większego grona firm.

Mobile Industrial Robots, pionier i lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), zrealizował cel ustanowiony po 2017 – w 2018 osiągnął 160-procentowy wzrost przychodów. Sukces wynika w dużej mierze ze współpracy z międzynarodowymi klientami takimi jak Toyota Motor Corporation, która inwestuje we floty robotów mobilnych w celu zoptymalizowania logistyki wewnętrznej i budowania przewagi konkurencyjnej w produkcji i łańcuchu dostaw. Region Europy Środkowo-Wschodniej odpowiada za około 10% całkowitej sprzedaży MiR.

“Duże, międzynarodowe organizacje są zadowolone z korzyści uzyskanych podczas testowania naszych robotów i obecnie inwestują w całe floty pracujące w wielu zakładach. Niektóre firmy kupują aż 15 – 25 robotów MiR za jednym razem” – mówi Thomas Visti, prezes MiR. „Nasze roboty ułatwiają tym przedsiębiorstwom kierowanie się w stronę coraz popularniejszejmasowej kastomizacji – produkcji większej liczby personalizowanych produktów w mniejszych seriach, wymagającej zwinnego zakładu produkcyjnego z elastyczną logistyką. Nasza przyjazna użytkownikowi technologia dobrze wpisuje się w ten model”.

„Europa Środkowo-Wschodnia odpowiada za około 10% sprzedaży MiR. Podobnie jak w innych regionach, w 2018 obserwowaliśmy, jak wiele dużych przedsiębiorstw przechodziło od testowania robotów do wykorzystania ich w swoich zakładach, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym i elektronicznym. Niska stopa bezrobocia oraz braki kadrowe w CEE skłaniają do wdrażania robotów współpracujących, które mogą przejmować monotonne procesy transportowe i uwalniać pracowników do zadań przynoszących większą wartość. Jednocześnie, firmy szukają możliwości automatyzacji,aby utrzymać konkurencyjność, a automatyzacja logistyki wewnętrznej jest naturalnym wyborem. Dobrym przykładem takiej zmiany jest Flex, który wdrożył roboty w wielu zakładach” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.

Wzrost – nowe produkty i rozwiązanie “robot jako usługa” – korzyści dla większej liczby firm

Oprócz zwiększonej sprzedaży partiirobotów do firm takich jak Toyota, która już używa robotów MiR do optymalizacji logistyki w zakładach w USA i Azji, wynik MiR w 2018 wynikał także z wprowadzenia na rynek robota MiR500. Z uwagi na wzrost na całym świecie, MiR spodziewa się, że 2019 przyniesie premiery kolejnych produktów oraz 100 nowych pracowników i biura w USA, Chinach i Japonii. Według Thomasa Visti, MiRprzewiduje takżezwiększenie przychodów w kolejnym rokuna minimum takim samym poziomie, rozszerzając zakres firm, które mogą czerpać korzyści z autonomicznych robotów mobilnych.

“W 2019 roku będziemy nadal koncentrować się na dostarczeniu rozwiązań, na które firmy zgłaszają zapotrzebowanie. To oznacza, że zaoferujemy wsparcie także przedsiębiorstwom przyzwyczajonym do leasingowania takich maszyn jak elektryczne wózki widłowe i systemy AGV – uruchamiamy z naszymi partnerami program „robot mobilny jako usługa”. Teraz możemy obniżyć początkową inwestycję i dzięki temu sprawić, że stosowanienaszych współpracujących robotów mobilnych będzie dla firm prostsze i atrakcyjniejsze” – mówi Thomas Visti.

O Mobile Industrial Robots

Żródło:
https://ifr.org 
http://www.mobile-industrial-robots.com/pl

Zdjęcia:
MiR100_Flex
MiR500_Thomas_Visti