Magazyny mogą być pierwszą branżą, która przyjmie humanoidalnych pracowników-roboty

59

Czy możliwe jest, aby wykorzystanie humanoidalnych robotów było zbyt przesadzone? A biorąc pod uwagę reprezentacje humanoidalnych robotów, które często widzimy w kulturze popularnej, czy będzie to kształtować opinię publiczną?Czy roboty mogą za bardzo przypominać ludzi? Prawdą jest, że im bardziej realistyczne są humanoidalne roboty, tym bardziej stają się uosobieniem zastępstwa pracy.

Jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy w dłuższej perspektywie humanoidalne roboty staną się powszechnym widokiem w magazynach na całym świecie – wiele będzie zależeć od tego, jak skuteczne okażą się te pierwsze pilotaże. Roboty humanoidalne oferują potencjalną elastyczność i skalowalność do wykorzystania w istniejących operacjach magazynowych obok ludzkiej siły roboczej, pomagając w kompletacji, przenoszeniu i sortowaniu towarów. Są one kolejnym logicznym krokiem w ewolucji wielomiliardowej branży robotyki, ponieważ klienci poszukują rozwiązań, które mogą być wykorzystywane w wielu przepływach pracy i aplikacjach.

Nasze badania sugerują, że elastyczność i skalowalność, jaką oferują roboty humanoidalne, może być możliwą odpowiedzią na trwające niedobory siły roboczej i umiejętności. Nie obędzie się jednak bez komplikacji i dopiero okaże się, czy uda się je łatwo przezwyciężyć, aby zobaczyć ich szybkie wdrożenie w magazynach.

Źródło: Interact Analysis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj