Łatwiejsza realizacja projektów systemów wizji maszynowej

481

Oferta zintegrowanych kamer maszynowych B&R obejmuje teraz inteligentną kamerę (Smart Camera), która wykonuje wiele funkcji wizyjnych w czasie rzeczywistym. Ułatwia to realizację sekwencji funkcji sterowanych procesem, których osiągnięcie przy użyciu konwencjonalnych kamer inteligentnych byłoby kosztowne i czasochłonne.

Na przykład w przypadku maszyny wytwarzającej jednocześnie wiele wariantów produktu, inteligentnej kamerze wystarcza tylko jeden obraz, aby określić, który wariant jest rejestrowany i sprawdzić wydrukowaną etykietę. Dana funkcja dostarcza informacji potrzebnych do wykonania kolejnej funkcji. Zintegrowana wizja maszynowa umożliwia bezpośredni dostęp do zmiennych procesowych sterownika, co znacznie przyśpiesza podejmowanie decyzji. Sekwencje funkcji przetwarzania obrazu można rozszerzać niemal w nieskończoność.

Rozwiązywanie złożonych zadań w ciągu kilku minut

Programista łączy po prostu poszczególne funkcje przetwarzania obrazu w edytorze wizualnym. Bez konieczności czasochłonnego programowania. Dzięki pełnej integracji w systemie B&R konfigurowanie i synchronizowanie nawet skomplikowanych zadań, takich jak pobieranie produktów z przenośnika i sortowanie ich w pudełkach, trwa zaledwie kilka minut.

Duży wybór obiektywów

Smart Camera B&R dostępna jest we wszystkich konfiguracjach sprzętowych jakie znamy ze Smart Sensora. Dostępne są różne zintegrowane obiektywy i obudowy ze standardowym mocowaniem typu C. Inne opcje obejmują różnorodne zintegrowane oświetlenie, wstępne przetwarzanie obrazu FPGA oraz matryce o rozdzielczości od 1,3 do 5,3 megapikseli.

Źródło: B&R 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj