Kompaktowy mobilny paletyzator RI20 firmy FlexLink

857

Nowa cela paletyzująca RI20 to kompaktowe i mobilne rozwiązanie, które można łatwo dostosować do zmian w procesie produkcji. Jednostka ta sprawdza się przy paletyzacji zamkniętych opakowań m.in. w branży FMCG. Robot do paletyzacji RI20 umożliwia przenoszenie ładunków o masie do 15 kg przy 12 cyklach na minutę.

Półotwarty paletyzator wyposażony jest w zaawansowany system bezpieczeństwa pozwalający na bezpieczną obsługę robota przez operatorów. W przypadku wykrycia pracownika w strefie bezpieczeństwa, system automatycznie zwalnia, a w razie potrzeby wstrzymuje pracę. Pozwala to ograniczyć zbędne przestoje, a dwa doki załadunkowe umożliwiają płynną wymianę palet. Ramy głównej nie trzeba mocować do podłoża, co pozwala na łatwe przemieszczanie paletyzatora.

Konfiguracja robota paletyzującego RI20 jest prosta dzięki przejrzystej konstrukcji interfejsu. Poza panelem sterowanie paletyzacją dostępne jest również na tablecie. Nie zachodzi konieczność skomplikowanego programowania lub szkolenia w zakresie robotyki, co oznacza, że robot przemysłowy RI20 umożliwia szybką i łatwą konfigurację całego procesu paletyzacji. W ramach współpracy oferujemy również pakiet gromadzenia danych i telefoniczną infolinię pomocy zdalnej.

Oprogramowanie Robot Config pozwala operatorowi stanowiska paletyzującego szybko zaprojektować nowy wzór palety lub załadować istniejący, w tym międzywarstwy oraz regulację położenia etykiety. Funkcja „przeciągnij i upuść” eliminuje błędy projektowe, a utworzenie pierwszej konfiguracji z jego pomocą nie zajmuje więcej niż 10 minut. Eliminuje to konieczność programowania lub szkolenia.

Aby dowiedzieć się więcej na temat paletyzator RI20 odwiedź stronę firmy FlexLink (www.flexlink.pl) lub skontaktuj się mailowo info.pl@flexlink.com

FlexLink Systems Polska Sp. z o. o.
Szkolna 30, 62-064
Plewiska / Polska
T +48 (61) 654 76 50