Joerga Theisanowym prezesem B&R Lider ABB z międzynarodowym doświadczeniem stanie na czele Dywizji Automatyki Maszyn ABB

493

Decyzją ABB, JoergTheis obejmie stanowisko prezesa Dywizji Automatyki Maszyn ABB (B&R) z dniem 1 kwietnia 2021 r. Zastąpi on ClemensaSager, który zarządzał Dywizją tymczasowo od 1 stycznia 2021 r.

Theis ma za sobą 23 lata pracy w ABB. Posiada duże doświadczenie w automatyzacji procesów i zakładów w branży dóbr konsumpcyjnych, farmaceutycznej, żywności i napojów, branż hybrydowych oraz w motoryzacji – głównie w zakresie rozwoju oferty usług cyfrowych. Mieszkał i pracował w Europie i Azji, a ostatnio pełnił funkcję szefa Dywizji Automatyki Procesowej ABB dla branż energetycznych, z siedzibą w Singapurze. Obecnie Theis planuje relokację z Singapuru do centrali B&R w Eggelsbergu (Austria).

„Zalety Joerga to imponujące globalne doświadczenie w automatyzacji i usługach cyfrowych oraz silny duch przedsiębiorczości” – uważa Sami Atiya, prezes Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB. „Dzięki dużej wiedzy branżowej i udokumentowanym osiągnięciom w strategicznym rozwoju biznesu będzie on takim szefem, który zapewni firmie B&R wzrost i zyski, umożliwi kontynuację dotychczasowej, pomyślnej strategii zorientowanej na klientów i innowacje, a przy tym dostarczy nowych bodźców naszej ekspansji geograficznej i asortymentowej.”

JoergTheis: „To dla mnie zaszczyt móc kierować Dywizją Automatyzacji Maszyn ABB, przyczyniać się wraz z całym kierownictwem do dalszego rozwoju zorientowanej na klientów strategii firmy B&R i jej ogromnego dorobku w zakresie innowacji. Cieszy mnie myśl, że wraz z całym zespołem będziemy razem pisać kolejny rozdział historii sukcesu firmy.”

Theis ma dyplom inżyniera chemika Fachhochschule Aachen (Niemcy). Jest obywatelem Niemiec, ma żonę oraz dwójkę dzieci.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) to wiodąca globalna firma technologiczna, która wspiera transformację społeczeństwa i przemysłu w celu osiągnięcia bardziej produktywnej i zrównoważonej przyszłości. Łącząc oprogramowanie z portfolio elektryfikacji, robotyki, automatyzacji i napędów, ABB przesuwa granice technologii, aby podnieść wydajność na nowy poziom. Historia sukcesu ABB budowana jest od ponad 130 lat i w dalszym ciągu napędzana jest przez około 105 000 utalentowanych pracowników w ponad 100 krajach. www.abb.com

Dywizja Robotyka i Automatyka Dyskretna ABB jest pionierem w dziedzinie robotyki, automatyzacji maszyn i usług cyfrowych, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla różnych branż, od motoryzacji, przez elektronikę, po logistykę. Jako jeden z wiodących światowych dostawców w zakresie robotyki i automatyzacji maszyn, dostarcza ponad 500 000 rozwiązań z tej dziedziny. Pomaga klientom zwiększyć produktywność, elastyczność oraz zwiększyć jakość produkcji. Wspiera ich rozwój w kierunku połączonej i opartej na współpracy fabryki przyszłości. Robotyka i Automatyka Dyskretna ABB zatrudnia ponad 10 000 osób w ponad 100 lokalizacjach w około 53 krajach. www.abb.com/robotics.

Zdjęcie główne: Decyzją ABB, JoergTheis obejmie stanowisko prezesa Dywizji Automatyki Maszyn ABB (B&R) z dniem 1 kwietnia 2021

Źródło: B&R Automatyka Przemysłowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj