Jeśli Track & Trace – to tylko z BAMETem!

1045

Małopolska firma dostawcą kompleksowych rozwiązań. Teraz już nie tylko dla tytoniowych gigantów.

Zwiększenie produkcji przy jednoczesnej redukcji kosztów?

Brzmi jak banalny frazes? Niekoniecznie. Podkrakowski BAMET udowadnia, że można – od ładnych paru lat tworząc rozwiązania dla branży nikotynowej.

Jak to się stało, że niewielka firma zasłużyła sobie na zaufanie i szacunek światowego potentata? Recepta jest prosta: agresywna polityka rozwoju, innowacja i współpraca z najlepszymi. Filarem BAMETu jest doświadczona kadra: duży zespół projektowy, konstrukcyjny i produkcyjny. Pozwala to firmie na tworzenie kompleksowych rozwiązań, dzięki którym doskonalenie i automatyzacja procesów produkcyjnych przynosi przedsiębiorcom szereg wymiernych korzyści. Od finansowych zaczynając, przez dostępność pracowników, zużycia materiałów i półproduktów, aż po aspekty ekologiczne związane z redukcją i wykorzystaniem odpadów produkcyjnych.

BAMET towarzyszy swoim Klientom na każdym etapie: od koncepcji po realizację i uruchomienie dopasowane do specyfikacji zdefiniowanej przez Klienta. Dzięki doświadczeniu zdobytemu we współpracy z trudną i wymagająca branżą tytoniową – obecnie BAMET to firma otwarta na różne projekty.

Nowe podejście do Utrzymania Ruchu

Coraz nowocześniejsze parki maszynowe o niskiej awaryjności powodują, że działy utrzymania ruchu stopniowo zmniejszają swoją liczebność do niezbędnego minimum. Dlatego konieczny jest ktoś, kto kompleksowo zajmie się utrzymaniem i obsługą maszyn. To idealna przestrzeń dla firmy takiej jak BAMET.

„Swoim Klientom podpowiadamy jak to zrobić lub co mogą zrobić lepiej, ponieważ wiemy co działa. Od regularnych przeglądów i napraw zgodnych z harmonogramem, przez przezbrojenia konieczne do zmiany produkcji, relokacje pojedynczych maszyn i całych linii technologicznych. Mamy w tym wiele lat doświadczenia. Relokujemy maszyny i linie między fabrykami na całym świecie. Praktycznie nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, a portofolio naszych klientów jest najlepszym dowodem na to, że można nam zaufać”- podsumowuje Dariusz Przywara, Dyrektor ds. Produkcji i Technologii. „Pozwalamy naszym Klientom zapomnieć o konieczności generalnych remontów i odbudowie maszyn. Jesteśmy całodobowym pogotowiem serwisowym.” – dodaje.

BAMET posiada zaplecze i środki pozwalające na samodzielną produkcję części zamiennych, a mając na uwadze redukcję kosztów utrzymania magazynów części zamiennych oferuje Klientom przechowywanie wykonanych podzespołów do czasu, aż wystąpi konieczność ich wymiany zapewniając dostępność krytycznych komponentów w jak najkrótszym czasie.

Jako autoryzowany integrator COBOTów chcą iść do przodu i korzystać ze swoich zasobów.

„COBOTy ze względu na koszty i możliwość kooperacji w środowisku ludzkim są obecnie doskonałą alternatywą dla dotychczasowych robotów przemysłowych. Dostarczamy gotowe stanowiska, maszyny oraz ich modyfikacje – na pierwszym miejscu uwzględniając oczekiwany przez Klienta czas zwrotu z inwestycji. Naszym celem jest stworzenie rozwiązania, które da Klientowi najszybszy zysk w najkrótszym czasie. Cele zadane przez Klienta są zawsze nadrzędne” – mówi Marcin Babraj, Koordynator Projektów Międzynarodowych.

Track & Trace rośnie w siłę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na terenie UE, w niektórych branżach, np. FMCG, farmaceutycznej i in. – podobnie jak w tytoniowej – wymagane jest znakowanie, identyfikacja i śledzenie najmniejszej jednostki produktu. Od miejsca produkcji, przez sieć dystrybucji, aż po sprzedawcę detalicznego. „Mamy bogate doświadczenie w systemie Track & Trace, które chcemy wykorzystać i pomóc firmom z innych sektorów. Obserwując obecne tendencje można zauważyć, że działania Track & Trace staną się niezbędne również w sektorach nieobjętych dotychczas regulacjami prawnymi. ” dodaje Babraj. W przypadku konieczności wycofania z rynku partii produktów straty są tym mniejsze, im dokładniejsze było znakowanie i jego identyfikacja w łańcuchu dystrybucji.

„Nadchodzi moment, w którym wiele firm uświadomi sobie liczne korzyści płynące z dobrze zaprojektowanego i płynnie zarządzanego systemu T&T. Rynek jest chłonny dla tego typu rozwiązań, a my się w nich specjalizujemy. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem”- podsumowuje Babraj.

Wiecej informacji: 

email: piotr.sliwa@bamet.pl
tel: 12 419 00 50
www.bamet.pl

BAMET Paweł Babraj
ul. Krakowska 74
32-089 Wielka Wieś

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj