IV Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu

854

Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu – AiR, jest wyjątkowym wydarzeniem na mapie Polski Północno-Wschodniej. Zainicjowana i współorganizowana przez Grupę Alnea i Grupę WM konferencja jest kierowana głównie do firm produkcyjnych. Gośćmi są właściciele, prezesi, menadżerowie przedsiębiorstw, które mają potencjał rozwoju i chcą automatyzować procesy produkcyjne. Wydarzenie odbywało się już w Stawigudzie, w Olsztynie, a w tym roku będzie miało miejsce w Ostródzie w dniach 13-14 października.

Automatyzacja to inwestycja

Automatyzacja to inwestycja, która musi się opłacać. Dlatego też tematy prelekcji są związane z konkretnymi wdrożeniami technologii. Typowe prezentacje sprzedażowe zostały zastąpione praktycznymi wykładami na tematy takie jak – efektywne linie produkcyjne, systemy zbierania danych produkcyjnych, prawidłowe liczenie stopy zwrotu (ROI) czy systemy obniżając koszty zużywanej energii.

Wsparcie w automatyzacji

Oprócz typowo technicznych tematów, organizatorzy zapewniają także wsparcie instytucji takich jak BGK czy PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). Dotacje unijne, instrumenty finansowe, strategie transformacji w kierunku digitalizacji pomagają przedsiębiorcom przejść z produkcji manualnej do automatycznej.

Partnerzy

Partnerami konferencji w ostatnich trzech edycjach były takie firmy jak – KUKA, Mitsubishi, Omron, Siemens, Balluff, Pepperl+Fuchs, Corobotics, Onrobot czy Beboq Robotics i inne. Współpraca z firmami partnerskimi obejmuje:

  • możliwość poprowadzenia wykładu,
  • pokaz technologii na stanowisku wystawienniczym,
  • wywiad z prelegentem
  • promowanie firmy, rozwiązań oraz prelegenta na stronie konferencji oraz w Social Mediach,
  • streaming całego wydarzenia przez Gazetę Olsztyńską na SM,
  • logo na materiałach konferencyjnych,
  • umieszczenie nagrań w Bazie Wiedzy,
  • promowanie firmy przez cały rok na wybranych eventach oraz w filmach z serii Tech me na You Tube.

Patronaty

Konferencję co roku obejmuje patronatem honorowym Ministerstwo Rozwoju. Patronami merytorycznymi byli także dotychczas Warmińsko Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Klaster Obróbki Metali oraz Pracodawcy RP. Patroni medialni – Gazeta Olsztyńska oraz Portal Przemysłowy