Inteligentna mobilność

874

Przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym i ich stała dostępność są kluczowe dla możliwości poruszania się samochodów autonomicznych. W tym celu wymagana jest wysoce standaryzowana i skalowalna infrastruktura brzegowa. Z myślą o Smart Mobility firmy Rittal i IMB opracowałyScalable Modular Data Center (SMDC) – rozwiązanie dostępne w skalach po 2, 4, 6 szaf i dostarczane jako gotowe centrum danych.

Cyfryzacja prowadzi do radykalnychzmian w branżymotoryzacyjnej, na kolei i w lotnictwie. Powstająlepsze systemy zarządzaniaruchem, pojazdy łącząsię z siecią, zbierane i analizowanesą informacjeo zużyciu paliwa, prędkościoraz natężeniu ruchu.Przemysły lotniczy i kolejowyw coraz większymstopniu digitalizują swojeprodukty i usługi oraz łącządziałalność z logistyką,by osiągnąć większą efektywność.Pojazdy stająsię bardziej autonomicznei oferują asystentów jazdyw czasie rzeczywistym.Setki czujników będąw niedalekiej przyszłości generować i przesyłaćolbrzymie ilości danychniczym superkomputery. Dlatego decydująceznaczenie mają połączeniao krótkich czasach latencjiz sieciami oraz centramidanych typu Edge – wszędziei w każdej chwili.

Najkrótsze czasy latencji można osiągnąć za pomocą Rittal Scalable Modular Data Center (SMDC) z rozproszonymi systemami infrastruktury. SMDC obejmuje szafę IT, chłodzenie, rozdział i zabezpieczenie zasilania, wczesne wykrywanie pożaru, gaszenie oraz monitoring. Jest to gotowe centrum danych do Edge Computing, zgodne ze stopniem ochrony IP 20. Ważną zaletę rozwiązania stanowi dowolna skalowalność z 2, 4, 6 szafami z 5 kW mocy na szafę.

Więcej informacji na temat rozwiązań Edge firmy Rittal można znaleźć na stronie: https://www.rittal.com/it-solutions/en/know-how/edge/

Źródło: Rittal Sp.z.o.o.
Zdjęcia: Zdjęcie 1: Scalable Modular Data Center (SMDC) – centrum danych typu Edge opracowane przez firmy Rittal i IBM dla Smart Mobility.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj